نماینده مجلس: بیمارستان خصوصی شفا پردیس عملکرد مناسبی نداشت

نماینده مجلس: بیمارستان خصوصی شفا پردیس عملکرد مناسبی نداشت


به گزارش ایرنا، علی نوبخت حقیقی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان پردیس اظهار داشت: در حال پیگیری برای راه اندازی بیمارستان الغدیر هستیم و پرسنل بیکار شده شفا در بیمارستان الغدیر به کار گرفته خواهند شد.
وی با اشاره به مشکل استقرار هلی کوپتر اورژانس شهرستان پردیس اظهار داشت: هواپیمایی کشوری هنوز مجوز استقرار هلی کوپتر اورژانس این شهرستان را صادر نکرده است و ما پی گیر صدور این مجوز هستیم. و تا آن زمان به قید فوریت پس از هر تماس اورژانسی هلی کوپتر اورژانس از تهران اعزام خواهد شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از سال گذشته، مصوب شده بود 15 میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان الغدیر به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پرداخت شود، مبلغ 5 میلیارد تومان برای تامین تجهیزات اولیه پرداخت شده است و الباقی نیز پرداخت خواهد شد.
نوبخت حقیقی عنوان کرد: برای تامین پزشک، پرستار و نیروی انسانی بیمارستان در حال پی گیری هستیم و هفته آینده در سازمان برنامه و بودجه در مورد مسائل بیمارستان الغدیر شهر بومهن تصیم گیری خواهد شد.
وی افزود: شرایط مردم این منطقه کشش پرداخت هزینه بیمارستان خصوصی را ندارند، بر اساس برنامه ریزی انجام شده بیمارستان الغدیر به زودی راه اندازی خواهد شد.
رییس کمیسیون بهداشت مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: به منظور حمایت از تولید کننده داخلی با یک واحد صنفی تولید تجهیزات دیالیز در شهرستان پردیس قرارداد خوبی برای خرید تجهیزات تولیدی بسته شده است.
نوبخت حقیقی با اشاره به ممنوعیت واردات اقلام پزشکی که در داخل تولید می شوند اظهار داشت: وزیر بهداشت ممنوعیت ورود کالاها و تجهیزات پزشکی وارداتی را اعلام و دستور تقویت و حمایت از تولیدات داخلی را به زیر مجموعه وزرات بهداشت و درمان صادر کرده است.
وی افزود: در حال حاضر در محاصره اقتصادی قرار داریم اما آرایش جنگ اقتصادی را به خود نگرفتیم بخش عمده ای از بودجه و سرمایه ما از بین رفته است و مردم باید با آگاهی توان مقاومتی خود را در این شرایط بحرانی بالا ببرند.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به ابتلای 15 میلیون نفر از مردم ایران به فشار خون بالا اظهار داشت: این بیماری به قاتل خاموش معروف است و تا زمانی که فرد به سکته قلبی، نارسایی کلیه و یا سکته مغزی مبتلا نشود از وجود این بیماری مطلع نمی شود و بیماریهای یاد شده عوارض فشار خون بالا هستند.
گفتنی است در این جلسه مجمع نمایندگان تهران از جمله سید فرید موسوی، فاطمه ذوالقدر ، علیرضا بادامچی و مصطفی کواکبیان و مسئولان محلی حضور داشتند و روسای ادارات حاضر در جلسه مشکلات را مطرح کردند.
شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس