نماینده مجلس: پیروزی اصلاح طلبان در گرو اتحاد بیشتر است

نماینده مجلس: پیروزی اصلاح طلبان در گرو اتحاد بیشتر است


به گزارش ایرنا، محمد قمی روز جمعه در نشست سراسری اصلاح طلبان دشت ورامین که در تالار دشت بهشت ورامین برگزار شد، اظهار داشت: مجلسی ها در سال پایانی، قانون انتخابات را از هر منظری زیر و رو می کنند و نمونه ای از این تغییرات را می توان در بحث های مربوط به قانون انتخابات مشاهده کرد.
وی افزود: یکی از این تغییرات مربوط به برگزاری انتخابات به صورت استانی است، مسأله ای که در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شد ولی شورای نگهبان دو ایراد به این امر وارد کرد.
قمی ادامه داد: کم بودن زمان بررسی این موضوع و کاهش مشارکت مردم در صورت صرف نظر کردن انتخابات شهرستانی از ایرادهای این طرح بود.
وی اظهار داشت: در سال 97 این طرح بار دیگر در مجلس با در نظر گرفتن ایرادات مطرح شد و ضمن بررسی زودتر این موضوع، مسأله انتخابات در شهرستان ها نیز در نظر گرفته شد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع کاندیدا شدن افراد بیش از سه دوره متوالی نیز از موارد دیگر است که در انتخابات ریاست جمهوری نیز مورد توجه قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: این طرح با وجود موافقت ها و مخالفت های زیاد در مجلس شورای اسلامی رأی آورد و هم اکنون منتظر موافقت شورای نگهبان هستیم، هر چند که از شواهد پیداست که این طرح مورد تصویب شورای نگهبان قرار نمی گیرد.
قمی با اشاره به ارائه لایجه جامع انتخابات از سوی دولت گفت: در این لایحه به موضوع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداخته شده است.
وی در خصوص مدرک تحصیلی نامزدهای انتخابات مجلس نیز اظهار داشت: طبق قانون، نامزد انتخابات شورای اسلامی باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشد که در گذشته، سابقه یک دوره نمایندگی مجلس برای افراد یک مقطع تحصیلی محسوب می شد که به دلیل رفع تبعیض، این امر در انتخابات امسال منتفی است.
نماینده مردم پاکدشت در مجلس در خصوص رد صلاحیت افراد از سوی شورای نگهبان در خصوص عدم التزام به اسلام گفت: برخی از افراد حتی ائمه جمعه در گذشته به دلیل عدم التزام عملی به اسلام از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند.
وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس در این خصوص نیز بررسی های لازم را انجام داده و تعریف دقیقی از التزام عملی به اسلام ارائه و به شورای نگهبان ارائه کردند.
قمی با اشاره به اهمیت این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: پیروزی مردم در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس در سایه وحدت و عمل به رهنمودهای امام راحل محقق شد، امروز نیز رمز پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو، پرهیز از تفرقه و اتحاد گروه های مختلف سیاسی اصلاح طلب است.
وی گفت: عقل سلیم حکم می کند که در انتخابات پیش رو، منافع گروهی را فدای منافع شخصی خود نکنیم و با اتحاد و همدلی یک فرد را معرفی و با حمایت همه جانبه از او، زمینه پیروزی در انتخابات مجلس را فراهم آوریم.
شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا با بیش از 700 هزار نفر جمعیت، یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.
تهرام/7254/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس