نهادینه شدن نظریه مقاومت علت ناتوانی استکبار درمنطقه است

نهادینه شدن نظریه مقاومت علت ناتوانی استکبار درمنطقه است


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه دماوند که در مسجد این شهر برگزار شد با تاکید بر اینکه چهل سالگی انقلاب اسلامی به رهبری ولی فقیه آغاز دوران پیری و عقب گرد نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، اظهار داشت: چهل سالگی انقلاب اسلامی آغاز دوران پختگی، نشاط، گرایش و پایبندی نسل سوم و چهارم به انقلاب اسلامی است.
وی افزود: تکیه بر اسلام و وابسته بودن به قرآن و اهل بیت پیامبر(ص) دلیل عدم عقب گرد نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و مردمی که به این دو یادگار پیامبر(ص) متمسک هستند دچار ارتجاع و سر درگمی نمی شوند.
این مقام مسئول با اشاره به دیدار دهم اردیبهشت ماه رهبر معظم انقلاب اسلامی با کارگران و کار آفرینان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار بر بیرون راندن آمریکا و برخی کشورهای دیگر از منطقه غرب آسیا تاکید کردند.
حجت الاسلام فتاح دماوندی با بیان اینکه آمریکا نیز در همان زمان می گفت که ایران باید از این منطقه خارج شود، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به این موضوع فرمودند؛ جمهوری اسلامی ایران اهل این منطقه، خلیج فارس و غرب آسیا خانه ما و آمریکا بیگانه است.
خطیب جمعه شهر دماوند اضافه کرد: امروز با گذشت 9 ماه از این موضوع پیش بینی مقام معظم رهبری محقق شد و آمریکا ضمن اعلام و اقدام به خروج از سوریه در حال خروج از افغانستان نیز هست و از حمایت سعودی ها در جنگ با یمن نیز عقب نشینی کردند.
حجت الاسلام فتاح دماوندی با تاکید براینکه آمریکا خود را در برابر نیروهای جبهه مقاومت در تمام پرونده ها در منطقه از جمله لبنان، عراق، سوریه، یمن و افغانستان شکست خورده می بیند، عنوان کرد: در عرصه داخلی کشور هم آمریکا سعی داشت منافقین و سلطنت طلبان و اپوزیسیون داخلی را به منظور برهم زدن اوضاع داخلی ایران سازماندهی کند و در این امر هم ناموفق بوده و شکستی دیگر را متحمل شدند
خطیب جمعه دماوند گفت: وضعیت آمریکا همانند انسانی است که در حال غرق شدن است و به هر وسیله ای برای نجات خود چنگ میزند.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به حادثه سقوط اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات اضافه کرد: عده ای از جمله عوامل آمریکا و ضد انقلاب اسلامی در صدد این بوده که از آب گل آلود ماهی گرفته و فضا را برای جنجال آفرینی و جو سازی مناسب دیده و سعی کردند از احساسات دانشجویان سو استفاده کنند و باید از حوادث مشابه جلوگیری صورت گیرد.
وی افزود: برخی رسانه ها در این ایام دلتنگ آشوب دی ماه سال گذشته بوده و با دروغ پراکنی به هر نحو ممکن به دنبال ایجاد تنش بوده و تصاویر سال گذشته را به حادثه سقوط اتوبوس حامل دانشجویان منتسب کردند.
حجت الاسلام فتاح دماوندی با اشاره به اینکه جان باختن دانشجویان برای برخی افراد که دانشگاه آزاد اسلامی را سهم وارث خود می دانستند، فرصتی مغتنم به شمار می آمد، تصریح کرد: این افراد در این حادثه اقدام به تسویه حساب سیاسی خود با مدیریت دانشگاه کردند و این خواسته آمریکا و ضد انقلاب بوده و این افراد با آن ها همسو شدند.
خطیب جمعه شهر دماوند تاکید کرد: این افراد که 5 سال است زمام امور مملکت را در اختیار دارند، به جای آنکه به این مسائل بپردازند بهتر است به مسائل اقتصادی کشور برای حل مشکل گرانی و تورم و بیکاری پرداخته و بودجه را مورد نقد و بررسی قرار دهند.
وی با بیان اینکه لایحه بودجه یک هزار و هفتصد و سه میلیارد تومان بوده که سه چهارم آن مربوط به شرکت های دولتی و یک چهارم آن مربوط به منابع عمومی دولت است تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی بودجه شرکت های دولتی را مورد بررسی قرار نمی دهد و فقط به بررسی بودجه منابع عمومی دولت می پردازد.
حجت الاسلام فتاح دماوندی با بیان اینکه تمام مبلغ بودجه مربوط به بیت المال است و بودجه شرکت های دولتی می بایست شفاف سازی شود، افزود: برخی از این افراد با استفاده سایت ها و فضای مجازی مسائل اصلی و مهم کشور را رها کرده و با دروغ پراکنی و ایجاد شبهه به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به نهادهای مذهبی هستند.
این مقام مسئول با بیان اینکه بودجه نهادهای مذهبی کاهش یافته است، تصریح کرد: هدف این افراد این است که احساسات مردم را نسبت به نهادهای مذهبی نظام جمهوری اسلامی جریحه دار کنند و لازم است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی نظارت بر شبکه های خبری و رسانه های کشوری است از این دروغ پراکنی ها جلوگیری کند.
تهرام/7246/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس