نگاه بانک ها به تولید کاسب کارانه است

نگاه بانک ها به تولید کاسب کارانه است


به گزارش ایرنا، عزیزالله افضلی روز عصر چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ری اظهار داشت: بانک های عامل در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولید انواع دست اندازها را ایجاد می کنند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان پرونده های ارجاع شده به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ری مربوط به پرداخت نکردن تسهیلات به واحدهای تولید از سوی بانک ها است، عنوان کرد: بانک های عامل تمایل دارند تا تسهیلات خود را بیشتر به بنگاه های تجاری پرداخت کنند.
افضلی ادامه داد: برگشت سریع تر تسهیلات و سود بالا از عمده ترین دلایل پرداخت وام به بنگاه های تجاری از سوی بانک است.
وی با تاکید بر اینکه بانک ها باید در پرداخت تسهیلات به منافع و برگشت پول خود نگاه ویژه داشته باشند، گفت: منافع اقتصادی بانک ها نباید مانع توسعه فضای تولید و اشتغال در کشور شود.
افضلی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به تولید کنندگان و کارآفرینان را تنها راه توسعه فضای تولید کشور عنوان کرد و یادآور شد: تمامی ادارات دولتی و بانک ها در شهرستان ری باید تلاش کنند تا چرخ صنعت و تولید بچرخد.
وی ادامه داد: تعطیلی واحدهای تولید به معنای افزایش افراد بیکار در این شرایط سخت اقتصادی است ضمن اینکه آمار بزه های اجتماعی رابطه مستقیم با بیکاری و بخصوص بیکاری جوانان دارد.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر دارای پنج شهر قیامدشت، شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس