هویت زن با پیروزی انقلاب اسلامی احیاء شد

هویت زن با پیروزی انقلاب اسلامی احیاء شد


مینو اصلانی روز دوشنبه در جشن میلاد نگین آفرینش که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) به همت ادارات فرهنگی شهرستان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد، اظهار داشت: میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) بهانه‌ زیبایی هستی است تا با معرفت فاطمی آشنا شویم و این یگانه‌ خلقت را بهتر بشناسیم و بدانیم که ایشان حد فاصل بین حق و باطل و تعیین کننده‌ مسیر حق برای بشریت است.
وی با بیان اینکه فاطمه زهرا(س) کسی است که در تاریخ نظیر این بانوی بزرگوار نیست و نخواهد بود، افزود: حضرت زهرا(س) در انسانیت، عبودیت و نهایت عرفان الهی با پیامبر (ص) مطابقت دارد و در مقام انسانیت هیچ تفاوتی با سایر معصومین و پیامبر گرامی اسلام ندارد اما چون یک زن است وظایف و رسالت سنگین تری بر عهده دارد و آن رسالت انسان سازی و رسالت تربیت نسل های آینده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه هیچ مسئولیتی برای انسان بالاتر از تربیت نسل های آینده نیست، تصریح کرد: جایگاه مادر جایگاه هدایت است و حضرت زهرا(س) به عنوان یک زن و مادر جایگاه هدایت جامعه و هدایت و راهبری و تربیت نسل ها و انتقال عاطفه و زیبایی های وجود مادر به فرزندان را بر عهده داشتند .
مسئول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه ایران در دوران پهلوی هم مانند فرهنگ غرب در تلاش بود تا زنان مسلمان ایرانی را از جایگاه زن بودن و کرامت داشتن، تنزل دهد، افزود: وقتی این انقلاب عظیم و واقعه مهم تاریخی رخ داد جایگاه زن متحول شد و زن به جایگاه، هویت و کرامت الهی خود بازگشت .
این مقام مسئول گفت: قبل از انقلاب 5 نویسنده زن داشتیم اما امروز 12‌هزار نویسنده زن در جامعه فعال هستند؛ قبل از انقلاب مربیان رشته های ورزشی عمدتا برای آقایان بود اما امروز 38 هزار مربی زن در بخش های مختلف ورزشی فعالیت دارند.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس