وابستگی شرکت های شهرداری به بودجه عمومی 15درصد کاهش می یابد

وابستگی شرکت های شهرداری به بودجه عمومی 15درصد کاهش می یابد


به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز دوشنبه در جریان بررسی برنامه سوم توسعه شهر تهران با حذف ماده 33 این برنامه و جایگزینی ماده 26 شهرداری تهران را موظف کردند که وابستگی مالی سازمانها و شرکتهای وابسته به بودجه عمومی شهرداری را سالانه 15 درصد کاهش و همچنین طرح ادغام و واگذاری مجموعه‌های زیان‌ده و یارانه بگیر تا پایان برنامه سوم اقدام کند.
بر اساس این گزارش در ادامه این بند آمده است در اجرای قانون برنامه ششم توسعه کشور سالانه 8.2 درصد بهره‌وری افزایش یابد.
تعیین و کاهش قیمت تمام شده خدمات و فعالیت ها بر اساس روش های نوین حسابداری، صرفه جویی در هزینه ها، تجمیع ساختمان های اداری، کاهش میزان مصرف انرژی به میزان سالانه 10 درصد از موارد مورد نظر اعضا در ماده 26 قانون برنامه سوم توسعه شهر تهران است .

*کاهش 10 درصدی اعتبارات پسماند با هوشمند‌سازی این حوزه
سکینه اشرفی معاون شهردار تهران در خصوص جایگزینی ماده 26 و 33 برنامه سوم گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی شورای شهر در خصوص بودجه سال 98 شهرداری تهران باید به سمت بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد برویم.
وی افزود: بر اساس بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد ماده 33 تحقق پیدا می‌کند.
‌معاون شهردار تهران گفت: در طی سه ماه گذشته که هوشمند سازی خدمات پسماند انجام شده 10 درصد اعتبارات پسماند کاهش پیدا کرد.
وی اظهار داشت: تحقق کامل برنامه نیازمند 3 تا 5 سال زمان است.
همچنین در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 14 رای موافق و 4 رای مخالف به جایگزینی ماده 26 و 33 برنامه رای دادند.
براین اساس اعضای شورای شهر تهران ماده 32 برنامه 5 ساله سوم شهرداری که به موضوع استفاده از روش های مشارکت عمومی و خصوصی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اختصاص داشت را به دلیل تکراری بودن با 11 رای موافق حذف کردند.
تهرام/7244/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس