واحد سیار پلیس برای اولین بار در کشور راه اندازی می شود

واحد سیار پلیس برای اولین بار در کشور راه اندازی می شود


به گزارش عصر شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار محمد شرفی در حاشیه همایش کوپ فرماندهی انتظامی شرق استان تهران، اظهار داشت: در این طرح، تمامی واحدهای گشتی پلیس های تخصصی به همراه گشت های انتظامی به صورت سیستماتیک در زمان وقوع، به محل اعزام خواهند شد.
وی در تبیین عملکرد یک ساله انتظامی استان و ابلاغ تدابیر و اولویت های کاری سال آینده را از اهداف این همایش برشمرد و گفت: مطابق بررسی های صورت گرفته، عملکرد استان در حوزه پیشگیری از وقوع جرایم خشن، بسیار مطلوب و رو به کاهش بوده است.
وی به رشد کشفیات در فرماندهی شرق استان تهران اشاره و بیان کرد: فاصله بین وقوع و کشف جرم نیز برابر میانگین کشوری کاهش پیدا کرده است.
شرفی خاطر نشان کرد: فرماندهی انتظامی شرق استان تهران در بحث خدمات انتظامی به مردم در حوزه اجرای احکام قضائی و نیز مبارزه با کالای قاچاق نسبت به گذشته، از عملکرد بهتری برخوردار است.
وی ادامه داد: در حوزه پیشگیری نیز در بحث تحول کوپ و ارتقا فناوری و برون سپاری برخی ماموریت های غیر ضروری و نیز جلب مشارکت مردمی در راستای امنیت مردم پایه در قالب طرح گشت ‘رضویون’ و به کارگیری پلیس های افتخاری و شرکت های مراقبتی، طبق پیش بینی های صورت گرفته اقدامات قابل قبولی داشته که این امر نشان از توجه و اهتمام فرمانده انتظامی استان به تدابیر ابلاغی از سلسله مراتب ناجا است.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه 80 دوربین البسه به واحد های گشتی شرق استان تهران اختصاص می یابد، افزود: نیروی انتظامی تا پایان سال در راستای استفاده از تجهیزات و فناوری نوین با اختصاص سه هزار و 500 دوربین البسه و بهره مندی از سیستم ADSL جهت کنترل آنلاین با هوشمند سازی واحدهای گشتی در سراسر کشور در راستای تقویت یگان های انتظامی و امداد سراسر کشور اقدامات نوینی انجام خواهد داد.
شرفی با تاکید بر نمایش ندادن رمز کارت بانکی شهروندان به فروشندگان، به رانندگان خودروهای حمل فرش قالیشویی ها توصیه کرد: تمامی خودروهای حمل فرش در این ایام باید تحت نظر پلیس و با مجوز رسمی فعالیت کنند تا از هرگونه سوءاستفاده و سرقت جلوگیری شود.
وی بر مقابله جدی پلیس با تهیه و توزیع کنندگان مواد محترقه تاکید و تصریح کرد: پلیس با افرادی که به هر نحوی آرامش و سلامتی شهروندان را به مخاطره اندازند، به شدت برخورد خواهد کرد.
شرفی خاطرنشان کرد: پلیس تمهیدات لازم را در ایام پایانی سال به ویژه تعطیلات نوروزی با افزایش گشت های محسوس و نامحسوس انتظامی و استقرار ایستگاه های پلیس و همچنین توزیع بروشورهای آموزشی اندیشیده است.
تهرام/8138//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس