ورامین کمترین میزان قاچاق دام را دارد

ورامین کمترین میزان قاچاق دام را دارد


به گزارش ایرنا، حسین کاغذلو روز شنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: این شهرستان بدین دلیل با کمترین میزان قاچاق دام مواجه است که بازرسی مستمر و نظارت کامل بر حوزه های مختلف همواره در دستور کار است.
وی افزود :با توجه به اینکه شهرستان ورامین قطب کشاورزی و دامپروری استان تهران به حساب می آید، تنها در زمینه دام، چالش خروج دام را داشته ایم که با شرایط اقتصادی و نوسان قیمت گوشت لازم است تا تلاش های بیشتری در خصوص کنترل بازار گوشت صورت پذیرد.
وی اظهار داشت:به منظور کنترل وضعیت بازار مصرف گوشت و نیز جلوگیری از خروج دام ،مکاتبات و جلسات متعددی با استان انجام شده که با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در هیات دولت و تصویب اساسنامه و شیوه نامه حمل و نقل دام ، مقرر شده تا خروج دام تنها با مجوز رسمی صورت گیرد و تمامی دامداری ها موظفند تا نسبت به پلاک دار کردن دام های خود اقدام نمایند.
وی همچنین با تأکید بر لزوم نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی نظیرطلا فروشی ها،داروخانه ها و عطاری ها ، جایگاه های عرضه سوخت و فراورده های نفتی ،نانوایی ها،پوشاک از دستگاه های نظارتی خواست تا در روزهای پایانی سال، بازرسی های خود را به صورت مستمر از واحدهای صنفی انجام دهند.
کاغذلو همچنین بر لزوم برخورد جدی با قاچاقچیان تاغ و چوب تأکید کرد و از ادارات محیط زیست و منابع طبیعی خواست تا با نظارت بیشتر بر این حوزه ، با افرادی که به این عمل به منابع طبیعی و محیط زیست آسیب وارد می کنند برخورد قانونی نمایند.
شهرستان ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس