وضعیت سدهای تهران و کرج نگران کننده نیست

وضعیت سدهای تهران و کرج نگران کننده نیست


به گزارش ایرنا عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه این نشست به خبرنگاران با بیان اینکه نگرانی اینک در تهران نداریم افزود: اینک مشکل خاصی در تهران نداریم،هیچ نگرانی در پایتخت برای مدیریت بحران نداریم و شرایط در کنترل است.
وی اظهارداشت: تاکنون در تهران آبگرفتگی هایی که بتواند مخل ترافیک باشد، مزاحمت ایجاد یا به منازل شهروندان نفوذ کند نداشتیم که نشان می دهد ستاد مدیریت بحران بویژه شهرداری کارشان را خوب انجام داده اند.
رحمانی فضلی گفت: امشب در تهران اوج بارش ها را داریم، برخی اعضای ستاد مدیریت بحران موضوع بارش های نقطه ای یا تگرگ را پیش بینی کرده بودند که بررسی ها در این زمینه انجام شد.
وی افزود:در تهران برای سخت ترین شرایط و حاد ترین ریزش ها آمادگی وجود دارد و متولیان ستاد مدیریت بحران قول داده اند که همه تلاش خود را برای مدیریت به نحو احسن به کار گرفته اند.

**کمک های هوایی آماده ارسال به لرستان
وزیر کشور همچنین با اشاره به وضعیت مناطق سیل زده در کشور گفت: 14 بالگرد و هواپیماهای ارتش آماده ارسال تجهیزات به مناطق سیل زده لرستان است اما به علت شرایط جوی تاکنون امکان اعزام انجام نشده است.
رحمانی فضلی افزود: البته امدادها به صورت زمینی به سمت لرستان و پلدختر ارسال شده است.
وی با بیان اینکه ٢٤ استان کشور درگیر بارندگی هستند افزود: در بارندگی های اخیر همه دستگاه ها نهایت همکاری را داشتند.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه وزارت نیرو مکمل سازمان هواشناسی است گفت: نیازمند تحلیل روان آب ها و بررسی احتمال طغیان رودها هستیم.
وی افزود: البته نقش مردم را در زمان بحران باید جدی گرفت.
وزیر کشور گفت: به تمامی استان ها بخشنامه هایی مبنی بر ارسال امکانات و تجهیزات به مناطق سیل زده همچون ایلام، لرستان و خوزستان ارسال شده است.
به گفته وی استانداران می توانند نیازهای خود را بین استانی رفع کنند.
رحمانی فصلی تاکید کرد: دولت، خسارت های ناشی از سیل را برآورد و سپس تامین اعتبار خواهد کرد.
به گفته وزیر کشور در استان گلستان با توجه به حجم بارش ها هنوز با آبگرفتگی مواجه هستیم که تمامی ارگان ها برای بهبود شرایط در منطقه بسیج شده اند.

**از این دوره به سلامت می گذریم
وی همچنین پس از این نشست در جمع خبرنگاران گفت: این دوران کوتاه مدت فشاری که روی مردم است را به سلامتی و خوبی عبور خواهیم داد.
رحمانی فضلی افزود: نگرانی ما خسارت های جانی بود که در حداقل هست؛ خسارت های مالی قابل جبران است و در مدت کوتاهی نیز جبران خواهدشد.
به گفته وی دولت مصوبات خوبی برای پرداخت خسارت به منازل، محصولات کشاورزی و نیز واحدهای تولیدی داشته و درصورت نیاز مصوبات دیگری نیز خواهد داشت.

**همراهی مردم ادامه یابد
وزیر کشور همراهی مردم را در ایام جاری سیلاب خوب ارزیابی کرد و گفت: بیشتر مردم در مسافرت ها و ترددها با مسئولان همراهی کردند و انتظار است برای روز طبیعت هم به توصیه های مسئولان توجه و از حضور در مناطق حساس و خطرخیز بپرهیزند.
تهرام/7247/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس