پایگاه های جمع آوری فطریه در دماوند دارای هولوگرام می شوند

پایگاه های جمع آوری فطریه در دماوند دارای هولوگرام می شوند


مهدی شعبانی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا در خصوص برنامه های این نهاد جهت جمع آوری زکات فطریه اظهار داشت: این نهاد به عنوان دبیر ستاد و بزرگترین متولی جمع آوری زکات است و هر کدام از ادارات و نهادهای مرتبط که قصد جمع آوری زکات فطریه را دارند می بایست با اخذ مجوز از این نهاد و گرفتن هولوگرام مخصوص نسبت به جمع آوری اقدام و مبالغ جمع آوری را به اطلاع این نهاد برسانند.
وی با اشاره به اهمیت پرداخت زکات افزود: در آیات متعددی از قرآن کریم خداوند انسان ها را به نماز و پرداخت زکات سفارش کرده که نشان از اهمیت این فریضه الهی دارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه پرداخت زکات سبب کاهش فاصله طبقاتی در میان اغنیا و فقرا میشود، تاکید کرد: تمام مردم وظیفه دارند در راستای فرهنگ سازی در خصوص پرداخت زکات در جامعه تلاش کنند.
شعبانی با بیان اینکه 40 شورای جمع آموری زکات متشکل از معتمدین در 40 روستا به منظور جمع‌آوری زکات مشخص شده است، اضافه کرد: جمع آوری زکات در هر روستا توسط شورای زکات همان روستا صورت میگیرد و پس از جمع آوری صرف رفع مشکلات نیازمندان همان روستا خواهد شد.
رئیس کمیته امداد دماوند بیان کرد: مردم شهرستان دماوند در سال گذشته 150 میلیون تومان زکات پرداخت کردند که شامل زکات فطریه، پروژه ای و مستحبی بوده است.
وی بیان کرد: کمک هزینه جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد، معیشت و اشتغال نیازمندان از جمله سرفصل های هزینه کرد زکات است.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس