پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو در پایتخت اجرا می شود

پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو در پایتخت اجرا می شود


به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی سیف عصر یکشنبه در نشست خبری تشریح عملکرد ستاد گردشگری شهرداری تهران در نوروز اظهارداشت: طرح پرسه در شهر، نوروز امسال برای نخستین بار در تهران و کشور اجرا شد که در قالب این طرح، 18 مسیر و 80 مقصد تعریف شد و راهنمایان در این مسیرها حضور داشتند و ضمن معرفی مسیرها، تاریخچه و رویدادهای مسیر موردنظر را برای گردشگران روایت می کردند.
وی گفت: تعطیلات نوروز، 34هزار نفر با طرح پرسه در شهر همراه شدند که بخشی از آنان علاقه مندان به تهران و برخی دیگر گردشگران داخلی و خارجی بودند.
سیف با اشاره اجرای طرح «سه شنبه های بدون خودرو» در تهران و استقبال شهروندان از این طرح افزود: در این راستا قرار است با هماهنگی شهرداری تهران روزهای پنجشنبه به عنوان روزهای گردشگری بدون خودرو نام گذاری و طرح پرسه در شهر در این روزها ادامه پیدا کند.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برنامه های این ستاد در نوروز با شعار «دور تهران بگردیم» اظهارداشت: امسال در یکصد نقطه شهر تهران ایستگاه های اطلاع رسانی گردشگری پیش بینی شد و علاوه بر ارائه بسته های گردشگری به شهروندان و مسافران نوروزی در این ایستگاه ها، برای نخستین بار با کمک انجمن راهنمایان گردشگری استان تهران خدمات مشاوره گردشگری رایگان از طریق سامانه 137 ارائه شد.
وی گفت: از 29 اسفند97 تا 15فروردین 98 از ساعت 8 تا 18 مشاوره رایگان گردشگری به 71 هزار نفر ارائه شد، این طرح در طول سال نیز اجرایی خواهد شد.
سیف با اشاره به اجرای طرح اتوبوس گردشگری افزود: در قالب این طرح چهار دستگاه اتوبوس در 12 مسیر مختلف از مبدا میدان تجریش تعریف شده بود که در هر اتوبوس راهنما حضور داشت و مسیرها و مقاصد گردشگری را برای مخاطبان معرفی می کرد، این اتوبوس ها در مسیر مصوب شورای عالی ترافیک و با هماهنگی پلیس راهور تردد می کردند.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه از اول تا 15 فروردین، بیش از 5هزار نفر از اتوبوس گردشگری استفاده کردند، اظهارداشت: این طرح قرار است روزهای جمعه هم ادامه پیدا کند و علاوه بر مسیرهای تعیین شده در محدوده مرکزی شهر تهران هم تردد کند.
وی با اشاره به برگزاری تورهای تهران گردی موضوعی همچون شمیران گردی، نوجوان، گذر زمان، ادب و هنر، موزه گردی، طبیعت گردی گفت: رزرو اولیه برای این تورها 6هزار نفر بود اما به دلیل شرایط جوی و احتمال وقوع سیل در مناطق شمالی شهر، بعضی از تورها در مدت سه روز کنسل شد، در تعطیلات نوروز، یکهزار و 300 نفر از تورهای گردشگری موضوعی بهره مند شدند.
سیف افزود: سایت گردشگری شهرداری تهران به نشانی visit.tehran.ir ارتقا پیدا کرده و از 28 اسفند97 تاکنون 28هزار بازدیدکننده داشته است.
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به استقرار کانترهای استقبال از گردشگران در 11 نقطه مبادی ورودی جاده ای، ریلی و هوایی شهر اظهارداشت: پنج بوستان؛ مسافر واقع در بزرگراه بابایی، سرخه حصار، چیتگر، مسافر در بزرگراه امام رضا(ع) و ولایت برای اسکان موقت مسافران نوروزی در نظر گرفته شده بود که با توجه به شرایط جوی کمتر از حدود 3 هزار نفر در این اماکن اسکان پیدا کردند.
وی با اشاره به تبدیل ستاد گردشگری شهرداری تهران به سازمان افزود: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران شهرداری موظف است در قالب یک لایحه امکان سنجی تبدیل ستاد گردشگری به سازمان را بررسی کند که براساس بازه زمانی، این لایحه باید تا پایان این ماه تقدیم شورای شهر شود و امیدواریم امسال بتوانیم زمینه‌های تبدیل شدن به سازمان گردشگری را فراهم کنیم.
سیف درباره برنامه های ستاد گردشگری شهرداری تهران در ماه مبارک رمضان گفت: این ماه فرصت خوبی برای اجرای طرح هایی مانند پرسه در شهر و تورهای تهران گردی بعد از ساعات افطار است، برای ماه مبارک رمضان در راستای طرح زیست شبانه شهر که مصوبه شورای اسلامی شهر است در حال برنامه ریزی هستیم.
تهرام/7245//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس