پوستر هفته فرهنگی شهرستان پیشوا رونمایی شد

پوستر هفته فرهنگی شهرستان پیشوا رونمایی شد


به گزارش ایرنا، سرپرست فرمانداری پیشوا در این مراسم که روز دوشنبه در حاشیه برگزاری شورای اداری این شهرستان برگزار شد، گفت: هفته فرهنگی شهرستان پیشوا فرصت مغتنمی است که با استفاده از آن می توان ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگی شهرستان را معرفی کرده و برای تغییر ذائقه مردم، برنامه های شاد و مفرحی اجرا کنیم.
حسین عباسی افزود: حضور فعال و تأثیرگذار تمامی ادارات، فرهیختگان، شهروندان، حوزه های علمیه و دانشگاهیان می تواند هفته فرهنگی پیشوا را به سرآغازی برای توسعه همه جانبه شهرستان تبدیل کند.
وی اظهار داشت : ارتقای فرهنگ عمومی یکی از اهداف برگزاری هفته فرهنگی شهرستان پیشوا است و بر همین اساس بخشی از برنامه‌های این هفته به رفع چالش‌های اجتماعی و فرهنگی اختصاص پیدا می کند تا جامعه نیز از اثرات برنامه های اجرایی برخوردار شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا نیز در این مراسم گفت : پوستر هفته فرهنگی ورامین حاوی تصاویری از فرهنگ ها، آداب و رسوم ،آثار تاریخی ، سنت ها، بازی ها و غذاهای سنتی پیشوا است.
امیر حسین طاهری افزود: تصاویر به کار رفته در پوستر هفته فرهنگی از گوشه و کنار شهرستان پیشوا انتخاب شده است و تلاش شده علاوه بر نماد فرهنگی شهرستان، مرقد مطهر امامزاده جعفر(ع) برادر بلافصل امام رضا(ع)، تصاویر مربوط نقشه فرش مختص جنوب شرق استان، تمثال شهدا، محصولات کشاورزی، بازیهای بومی و محلی به عنوان نمادهایی از توانمندی های شهرستان آورده شود.
پیشوا با 80 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس