پویش «بوستان دلخواه من» در پایتخت کلید خورد

پویش «بوستان دلخواه من» در پایتخت کلید خورد


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زینب نصیری، مناسب سازی فضاهای شهری را یکی از تکالیف و مسئولیت های مدیریت شهری دانست و اظهارداشت: تاکنون 44 بوستان در پایتخت مناسب سازی شده است.
وی با اشاره به اهمیت مشارکت همه شهروندان بالاخص افراد دارای معلولیت و با نیازهای خاص در گستردگی فضاهای مناسب سازی شده و اصلاح فضاهای موجود افزود: در این راستا پویش مردمی «بوستان دلخواه من» سنجش میزان رضایت افراد دارای معلولیت در فضای مناسب سازی و نیز جلب مشارکت شهروندان و اصلاح فضاهای موجود در آستانه روز طبیعت راه اندازی شد.
نصیری با اشاره به تداوم اجرای این طرح در طول سال گفت: مشکلات مناسب سازی بوستان ها برای افراد دارای معلولیت از جمله مواردی است که باید از سوی جامعه ذینفع (توان یابان) مورد بررسی، بازبینی و گزارش دهی قرار گیرد تا برای اصلاح آن اقدام شود.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران اظهارداشت: این نهاد در روز طبیعت ضمن پیش بینی وسایل حمل و نقل عمومی مناسب سازی شده برای تسهیل تردد افراد دارای معلولیت و خانواده آنها به 44 بوستان از همه شهروندان دعوت می کند تلاش کنند تا سالمندان و افراد دارای معلولیت به دلیل محدودیت های شهری در خانه نمانند و در کنار سایرین در بوستان ها حضور یابند.
وی تصریح کرد: شرایط کنونی تهران با شهر دسترس پذیر برای عموم مردم و گروه های خاص مانند معلولان، سالمندان، مادران و کودکان فاصله دارد اما اقدامات خوبی در راستای تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» صورت گرفته است.
نصیری، از افراد دارای معلولیت خواست ضمن حضور در شهر و بوستان ها، اشکالات شهر را مشاهده و از طریق آدرس ایمیل به نشانی salamat-ejtemaei@tehran.ir و یا آدرس اینستاگرام #بوستان_دلخواه_من (salamate.shahrdari.tehran) به مدیران شهرداری گزارش دهند.
تهرام/7245/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس