چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم

چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم


به گزارش ایرنا، چهل سال از پیروزی انقلابی سپری شد که با حضور مردم رنج کشیده و معترض نسبت به شرایط دوران رژیم پهلوی به خیابان ها آمدند و برای گرفتن حقی که از آن خود بود، پافشاری کردند، جان دادند و سر انجام هم جشن پیروزی را با حضور امام بازگشته به کشور برپا کردند.
چهل سال از حضور مردم در تک تک صحنه هایی سپرده شد که اگر نبود مقاومت و ایستادگی آنان، بدون شک، هر کدام از تیرهای زهرآگین توطئه دشمنان و بدخواهان تاکنون نهال انقلاب را از ریشه کنده بود.
چهل سال سپری شد و مردم نشان دادند پشتیبان کشوری هستند که در هر شرایطی سرزمین پدری و مادری آنان است، هر کجا که باشند به ایرانی بودنشان افتخار می کنند و برایش جان می دهند.
امروز جشن چهل سالگی این انقلاب بود و مردم از هر قشر و گروه و سن و سالی آمدند تا در این جشن ملی، حماسه خلق کنند و نشان دهند که خون کاوه در رگ هایشان و قدرت رستم در بازوانشان جریان دارد.
فائزه فتاح پور یکی از افراد حاضر در راهپیمایی 22 بهمن که از کرج به تهران آمده می گوید: آمده ام تا در جشن چهل سالگی انقلاب شرکت کنم، چطور می شود که همه برای شرکت در جشن تولد یکی از دوستان سر از پا نمی شناسیم اما نخواهیم که در جشن تولد انقلاب کشورمان شرکت کنیم.
فتاح پور ادامه می دهد: قبول دارم روزهای سختی را سپری می کنیم، اما هر خانه ای مشکلات خودش را دارد، دلیل نمی شود به خاطر سختی های موجود که خانه را کنار گذاشت.
وی معتقد است باید سختی های پیش رو را تحمل کرد چون این شرایط تا ابد ادامه ندارد و حل می شود.
علی اصغر نصرتی، مرد دیگری که موهای سفیدش حکایت از حضور در روزهای انقلاب و تجربه دوران پهلوی را می کند، ادامه می دهد: در روزهای انقلاب در خیابان ها بودیم، عقاید انقلابی داشتیم و با شور و شوق در صحنه حاضر می شدیم.
وی می افزاید: الآن هم باید در صحنه بود، همه دشمنان تلاش می کنند که این انقلاب را به زمین بزنند، مردم باید باشند تا بدخواهان به خواسته خود نرسند.
نصرتی اظهار می کند: انقلاب نهایت تلاش خود را برای تحقق آرمان های خود انجام داده است ولی گاه در بیان مشکلات و کاستی ها غلو می شود اما باید متوجه بود که ایران در شرایطی به نقطه کنونی رسیده که دشمنان مقابل آن تا توانسته اند، کارشکنی کرده اند.
این شهروند تهرانی می گوید: مردم می دانند که هر ملتی در هر کشوری مشکل دارند، حتی خود آمریکا هم از حضور بی خانمان ها و نیازمندهان رنج می برد با این تفاوت که در آن کشور ها با مساله تحریم وجود ندارد.
غلامرضا حسن زاده یکی دیگر از راهپیمایانی که سالهای انقلاب را تجربه کرد است، با خنده می گوید اگر کسی ادعا دارد که ملت ایران به خاطر یک کیک و ساندیس در این مراسم حاضر می شوند، باید بداند که باعث افتخار است که کشور در این شرایط به ظاهر سخت اقتصادی، می تواند برای جمعیت میلیونی حاضر در راهپیمایی به تعداد کافی از این خوراکی تهیه کند.
حسن زاده اظهار می دارد: در روزهای انقلاب انتظار داشتیم استقلال حاکم شود و زیر یوغ هیچ کشوری نباشیم و دیکته آمریکا را ننویسیم.
وی اضافه می کند: سختی کنونی موجود در کشور به خاطر عدم نظارت است که اگر استقامت باشد این مشکل هم برطرف می شود که البته باید متوجه بود حتی در مقام مقایسه با دوران انقلاب هم وضعیت مردم بهبود یافته است.
سید محمد حسینی دیگر شهروند تهرانی حاضر در راهپیمایی در ادامه اعلام می کند: از زبان ما بنویسید که کلید موفقیت ما فقط حمایت از رهبری و اطاعت از ایشان است.
وی می افزاید: مسایل اقتصادی حل می شود و همه امکانات در کشور هست اما مدیریت نداریم و مسئولان باید به مردم پاسخگو باشند.
صادق و بهمن ثنایی دوقلوهای 18 ساله ای هستند که به همراه دوستان خود در راهپیمایی شرکت کرده اند و می گوید: برای این در جشن چهل سالگی انقلاب شرکت کرده ایم که به دشمنان نشان دهیم که انقلاب را دوست داریم و پیروی آن هستیم.
این جوانان می افزایند: می خواهیم نشان دهیم که نسل جدید انقلاب هم مانند شهدای جنگ پشتیبان این نظام و کشور هستند.
آنان ادامه می دهند: از انقلاب هیچ تجربه ای نداریم اما با آنچه که والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگهایمان تعریف کرده اند، می دانیم که ظلم حاکم بر کشور موجب خیزش مردم شد.
این جوانان تاکید می کنند که حمایت از کشور در شرایط سختی ارزش دارد و اگر نه در دوران آسانی و فراخی که کشور نیازی به حمایت ندارد.
راهپیمایی 22 بهمن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی صفحه دیگری به برگ زرین حماسه سازی های ملت همیشه در صحنه نظام اسلامی اضافه کرد تا همه جهانیان بدانند که ملت ایران پای تمامی این انقلاب ایستاده اند.
تهرام/3001//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس