کلاهبردار حرفه ای با 200 شاکی در پایتخت به دام افتاد

کلاهبردار حرفه ای با 200 شاکی در پایتخت به دام افتاد


به گزارش عصر دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، سرهنگ تورج کاظمی در این خصوص گفت: در پی ارجاع پرونده های متعدد کلاهبرداری از کارت های بانکی و تخلیه حساب مال باختگان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.
افزود: در بررسی پرینت حساب بانکی مال باختگان محرز شد که برداشت از حساب بانکی آن ها پس از خرید از راننده یک دستگاه خودور وانت’ دوره گرد یا دست فروش’ در غرب پایتخت صورت گرفته است.
وی بیان داشت: با پایش های اطلاعاتی، ماموران موفق شدند سرنخ هایی از کلاهبرداری توسط یکی از مجرمان حرفه ای که قبلا در استان های البرز و شهرهای کرج، قم، دماوند، پردیس، مارلیک، اندیشه و سایر استان ها دستگیر شده بود به دست بیاورند.
کاظمی با اشاره به اینکه تصویری از چهره متهم در اختیار مال باختگان قرار گرفت و آنها کلاهبردار را مورد شناسایی قرار دادند، گفت: در پایش های اطلاعاتی مخفیگاه متهم در شمال کشور شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت.
وی عنوان کرد: بلافاصله ماموران با دریافت نیابت قضائی به شهر مورد نظر اعزام و ضمن دستگیری متهم در مخفیگاهش در بازرسی از محل موفق به کشف چندین دستگاه پوز شدند که وی با نصب اسکیمر بر روی آن ها اقدام به کپی مشخصات کارت بانکی خریداران می کرد.
رئیس پلیس فتا گفت: متهم در بازجویی های انجام شده عنوان داشت که در زمان حضورش در شهر تهران، با استفاده از مدارک شناسایی مجعول در مسافرخانه ­های مختلف شهر سکونت داشته و در پوشش ‘دست فروشی’ و ‘دوره گردی’ به مناطق مختلف شهر بویژه مناطق غرب تهران مراجعه و به بهانه دست فروشی، با کپی کردن کارت های عابر بانک مشتریان و با استفاده از رمز کارت عابربانک شان که در موقع خرید مال باختگان در اختیار وی قرار می دادند، اقدام به برداشت از حساب های آنها کرده است.
کاظمی با بیان این که متهم با این شیوه اقدام به سه میلیارد ریال کلاهبرداری از حساب های بانکی کرده است، تصریح کرد: تاکنون 200 شاکی شناسایی شده اند.
تهرام/8138///6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس