کلاهبردار 54 پرستار خانگی دستگیر شد

کلاهبردار 54 پرستار خانگی دستگیر شد


به گزارش عصر دوشنبه از پایگاه اطلاع اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ کیوان ظهیری از اقدامات مجرمانه متهم این پرونده، پرده برداشت و گفت:‌ متهم برای این کلاهبرداری‌ ها از زنانی که در شرکت‌ های کاریابی نام خود را به عنوان پرستار و مراقب کودک ثبت کرده بودند، سوءاستفاده کرده است.
وی افزود: متهم برای اینکه بتواند اطمینان مال باختگان را کسب کند با انواع ترفند‌ها خودش را فردی متشخص نشان می ‌داد و در ادامه زنی ‌را که با وی برای مراقبت از کودکش قرار گذاشته بود به بیمارستانی در غرب تهران می‌برد و از طعمه خود درخواست می‌کرد که نزد فرزندش در بخش بستری کودکان برود.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، عنوان کرد: برای اینکه شکات به متهم شک نکنند به آنها کارت ملی و یک کارت عابربانک که برای مال باخته دیگری بود را تحویل می ‌داد و می ‌گفت پرستار پیشین فرزندش بالای سر تخت در بخش کودکان است و باید با او تسویه حساب کند.
وی ادامه داد: به این صورت، پس از جلب اعتماد، مرد کلاهبردار از مال باخته می‌ خواست بچه را از پرستار قبلی تحویل بگیرد اما وقتی وی می‌خواست به سراغ کودک برود وی از مال باخته که مسلما وسایلش را نیز با خود به همراه داشت، تقاضا می کرد که اموالش را همان جا داخل ماشین بگذارد، چرا که قرار است بچه را نیز به خانه ببرند و از طرفی اجازه ندارند گوشی موبایل را به بخش کودکان ببرند.
ظهیری تصریح کرد: از آنجایی که شرکت کاریابی شماره تماس متهم را در اختیار پرستاران قرار می‌ داد، این افراد به متهم اطمینان می کردند و به حرف وی نیز گوش می‌ دادند و وقتی برای تحویل گرفتن بچه از پرستار قبلی به بیمارستان پا می گذاشتند تازه متوجه می ‌شدند که متهم چه کلاهی سرشان گذاشته است.
وی با اشاره به دستگیری متهم توسط تیم عملیات کلانتری 137 نصر، توضیح داد: با توجه به حساسیت موضوع، ماموران سریعا وارد عمل شدند و از آنجایی که در روز هشتم بهمن ماه به کلانتری سه پرونده در این زمینه ارجاع شده بود با انجام اقدامات و عملیات فنی ویژه، او را که هیچ گونه رد پایی از خود به جا نمی گذاشت زمین گیر و دستگیر کردند.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: براساس ادعای متهم، وی یک و نیم سال به همین شیوه تبهکاری‌های کرده است که انتظار می‌رود شکات او بیشتر از این تعداد باشند و خیلی از آنها برای شکایت به دلیل ترس از آبرو اقدام نکرده اند چراکه متهم گوشی و انواع مدارک هویتی شکات را به سرقت می برد و بعد از آن با آنها تماس برقرار می کرد و برای مثال عنوان می کرد در صورت شکایت مدارک هویتی آنها را خواهد فروخت و یا تصاویر خصوصی شان را در فضای مجازی پخش خواهد کرد.
ظهیری با یادآوری این نکته که تا به الان 54 شاکی برای متهم شناسایی شده است، اعلام کرد:‌ از شهروندان درخواست می ‌شود به هیچ فرد غریبه‌ای، تحت هر عنوانی و هر چند که ظاهر متشخص و آراسته ‌ای داشته باشند اطمینان نکنند تا هدف سارقان و کلاهبرداران اینچنینی قرار نگیرند.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از خانم‌هایی که به این شکل تحت کلاهبرداری قرار گرفته‌اند درخواست کرد برای طرح شکایت به کلانتری 137 نصر مراجعه کنند و مطمئن باشند که شکایت‌شان نزد پلیس محفوظ خواهد ماند.
وی با هشدار به شرکت های کاریابی، پرستاری و خدماتی با توجه به شلوغی های آخر سال و نزدیک بودن ایام نوروز، عنوان داشت: باید در معرفی افراد به نیروهای خود دقت عمل لازم را داشته باشند و همانطوری که از کارمندان خود انواع تعهدات را می گیرند، از مشتری های خود نیز اطمینان کامل را فراهم بیاورند و بعد از آن فرد جویای کار را به طرف مقابل معرفی کنند.
تهرام/8138//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس