کمیته امداد استان تهران برای 5 هزار مددجو اشتغال ایجاد کرد

کمیته امداد استان تهران برای 5 هزار مددجو اشتغال ایجاد کرد


حمید رضا شیران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اشتغال ها بیشتر در بخش دامپروری، کاریابی، کارآفرینی و … از محل تسهیلات قرض الحسنه 20 میلیون تومانی برای مددجویان بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه لایحه افزایش اعتبارات سال آینده درصحن مجلس در حال پیگیری است خاطر نشان کرد: برای سال 98 در صدد هستیم میزان تعهد خود را به 6 هزار شغل افزایش دهیم.
شیران به میزان وام های اشتغال مددجویان تحت پوشش این نهاد اشاره کرد و افزود: برای طرح های اشتغال برای هر مددجو به میزان طرح 20 تا 50 میلیون تومان است که این میزان به ازای جذب 5 نفر تحت پوشش تا 150میلیون تومان خواهد رسید.

*117 میلیون تومان کمک های مردمی در راهپیمایی 22 بهمن
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: در مراسم راهپیمایی 22 بهمن 280جایگاه کمک های نقدی دایر بود که در این روز مردم خیرخواه استان 117 میلیون تومان کمک کردند.
شیران ادامه داد: کمک های نقدی مردمی سال گذشته حدود 90میلیون تومان بود که این مبلغ امسال 30 درصد رشد داشت.
وی به کمپین تهیه لباس عید برای کودکان تحت پوشش اشاره کرد و گفت: در این کمپین امسال برای 20 هزار کودک، برای هر کودک 200 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: اهدای پوشاک شب عید برای کودکان تحت پوشش استان تهران از اول اسفند ماه آغاز خواهد شد.
شیران همچنین به توزیع سبدهای کالا و عیدی خانوارهای تحت پوشش این نهاد در سال جاری اشاره کرد و گفت: میزان عیدی هر خانواده (70 تا 500 هزار تومان) به میزان تعداد افراد تحت پوشش در نظر گرفته شده که به حساب یارانه های آنها واریز می شود.
در حال حاضر 85 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان تهران مستمری دریافت می کنند.
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس