یادمان شهدای گمنام قیامدشت رونمایی شد

یادمان شهدای گمنام قیامدشت رونمایی شد


به گزارش ایرنا، شهردار قیامدشت شامگاه دوشنبه در این مراسم اظهار داشت: این بنا در مدت زمان هشت ماه توسط استادکاران خبره معماری سنتی با اعتباری در حدود 350 میلیون تومان احداث شد.
حسین ترکاشوند تصریح کرد: سازه فلزی این بنا، سالها توسط شهرداری تهران رها شده بود که پس از استقرار شهرداری قیامدشت و تصویب شورای اسلامی شهر، عملیات تکمیل یادمان و اصلاح فضای پیرامونی بنا در تابستان سال گذشته آغاز شد.
وی زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ شهادت را اولویت اصلی و اساسی حوزه مدیریت شهری بیان کرد و گفت: تقارن بهره برداری از این بنای یادمان و ایام ماه مبارک رمضان را به فال نیک می گیریم و امیدواریم این آغاز با موفقیت در سایر فعالیت های عمرانی همراه باشد.
شهردار قیامدشت تصریح کرد: شهرداری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل امروز گام‌های موثری برداشته تا نسل‌های امروز و آینده با زندگی شهیدان و همچنین آرمان‌های آنها آشنا شوند.
به گزارش ایرنا، قیامدشت در 15 کیلومتری جاده خاوران و در انتهای جنوب شرقی حریم منطقه 15 شهرداری تهران واقع شده است.
شهر قیامدشت پیش از این در خارج از محدوده قانونی شهر تهران قرار داشت و از خدمات شهرداری منطقه 15 تهران استفاده می‌کرد که پس از شهر شدن دارای شهرداری مستقل و در محدوده شهرستان ری قرار دارد.
1970/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس