یک مسئول دماوند: تبدیل زمین ها به ویلا مشکل مسکن جوانان را حل نمی کند

یک مسئول دماوند: تبدیل زمین ها به ویلا مشکل مسکن جوانان را حل نمی کند


به گزارش ایرنا «مهرداد پورفتحی» روز پنجشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان دماوند با بیان اینکه امروز جوانان حقیقتا با مشکل تامین مسکن مواجه هستند افزود: سال های گذشته موضوع واگذاری زمین هایی در شهرک های مختلف به جوانان طرح شده بود اما با وجود چندین سال، زمینی تعلق نگرفته است.
وی گفت: حضور سرمایه گذار و بخش خصوصی برای توسعه منطقه فرصت خوبی است ولی سرمایه گذار هم پس از حضور در شهرستان از نیروهای خود استفاده می کند و باز هم جوانان منطقه بیکار می مانند.
پروفتحی تصریح کرد: بهتر است به سمتی حرکت کنیم که زمین هایی را با ضوابط و مقررات در اختیار جوانان منطقه قرار دهیم تا علاوه بر ایجاد زمینه اشتغال و رونق تولید، از هجوم جمعیت و افزایش ویلاسازی در دماوند جلوگیری شود تا جوانان دماوندی در نقاطی که در شانشان نیست زندگی نکنند.
به گفته وی زمانی بحث اشتغال جوانان درست می شود که قانون کار تغییر کند.
فرماندار شهرستان دماوند نیز در این جلسه با اشاره به سال رونق تولید و استفاده از ظرفیت جوانان برای تحقق این شعار گفت: امسال سال حرف نیست.
مجید صفری اظهار داشت: سال گذشته در بخش گردشگری بیش از 45 سرمایه گذار در منطقه اعلام آمادگی کردند که با توجه به استعداد و قابلیت های موجود لازم است این مهم بیش از پیش تقویت شود.
وی بیان کرد: سال 97 موفق شدیم بعد از چند سال شهرک صنعتی دماوند2 را احیا و برخی از واحدهای نیمه فعال آن را فعال کنیم.
صفری یکی از اولویت های شهرستان در بخش تولیدات کشاورزی را حفظ باغ شهر بودن منطقه دانست و افزود: دماوند را می توان در مسیر توسعه قرار داد بدون آنکه شاهد صدمه دیدن محیط زیست آن باشیم.
حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند نیز بر برنامه ریزی نهادهای متولی بویژه اداره ورزش و جوانان در بخش های تربیتی، روحی و جسمی جوانان تاکید کرد.
تهرام/7246/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس