11هزار نفر از خدمات نوروزی هلال احمر پاکدشت بهره مند شدند

11هزار نفر از خدمات نوروزی هلال احمر پاکدشت بهره مند شدند


علی کاظم زاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر پاکدشت به دلیل اهمیت استقرار در محور مواصلاتی شرق کشور از 25 اسفندماه سال گذشته آغاز و تا 16 فروردین ماه امسال ادامه پیدا کرد.
وی افزود: این طرح در دو پایگاه امداد و نجات شهیدان مظفر و ثامن الحجج(ع) با استفاده از 12 نفر نیروی نجاتگر کادر، 25 نفر نجات گر داوطلب، 25 نفر امدادگر داوطلب و استفاده از 6 دستگاه خودروی عملیاتی، امدادی و آمبولانس اجرا شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پاکدشت گفت: در طول اجرای این طرح، 5 مورد حادثه رانندگی منجر به اعزام نیروهای نجاتگر در محورهای تحت پوشش هلال احمر پاکدشت رخ داد که در این حوادث 11 نفر مصدوم به صورت سرپایی مداوا شدند.
کاظم زاده اظهار داشت: علاوه بر این ، 6 نفر نیز به صورت حضوری برای دریافت خدمات امدادی به پایگاه های جمعیت هلال احمر پاکدشت مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز به آنان ارائه شد.
وی گفت : طرح اطلاع رسانی واحد جوانان جمعیت هلال احمر نیز همزمان با طرح امداد و نجات نوروزی با مشارکت 68 نفر از خواهران و 50 نفر از برادران عضو جمعیت هلال احمر برگزار شد.
رئیس جمعیت هلال احمر پاکدشت افزود: در طول اجرای این طرح ، 8 هزار و 296 نفر به پایگاه های اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر مراجعه کردند و از خدمات آن استفاده کردند.
وی اظهار داشت: 629 نفر از مسافران نوروزی با مراجعه به ایستگاه اطلاع رسانی از خدمات تست قند و فشار خون، یک هزار و 246 نفر از ایستگاه دوستدار کودک و 204 نفر از خیمه نماز استفاده کردند ضمن این که 783 نفر نیز به کمپین نه به تصادف پیوستند.
کاظم زاده همچین از توزیع 83 نسخه نقشه، 2 هزار و 243 برگ بروشور اطلاع رسانی، امدادی و آموزشی، تحویل 800 کیف امداد و کمک های اولیه و 220 حلقه سی دی عیدانه جمعیت هلال احمر در طول اجرای طرح نوروزی هلال احمر خبر داد.
پاکدشت با 350 هزار نفر جمعیت در 20 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس