11 پروژه در مناطق عشایری استان تهران افتتاح شد

11 پروژه در مناطق عشایری استان تهران افتتاح شد


هاتف ممیزی عصر یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 11 پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 750میلیون تومان در شهرستان های ورامین، پاکدشت، ملارد و دماوند به بهره برداری رسید.
وی بازسازی راه های عشایری، بهسازی چشمه و احداث آبشخور دامی و همچنین تامین آب را از مهمترین پروژه های قابل افتتاح اعلام کرد و افزود: فاز نخست مجتمع دامپروری رازق آباد ورامین به بهره برداری رسید.
به گفته ممیزی، قرار است 50 فرزند تحصیل کرده عشایری در این مجتمع دامپروری مشغول عملیات دامداری شوند.

** انبار چند منظوره علوفه دامی در پاکدشت احداث می شود
وی همچنین از کلنگ زنی انبار چند منظوره علوفه دامی در شهرستان پاکدشت خبر داد و گفت: مراسم کلنگ زنی این انبار با حضور معاون فرمانداری پاکدشت برگزار شد که قرار است این انبار با 500 تن ظرفیت حداکثر تا سال آینده به بهره برداری برسد.
مدیر امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: این انبار چند منظوره علوفه دامی با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال در روستای عشایری خسرو پاکدشت احداث می شود.

** عشایر 102 شهید تقدیم به انقلاب کرده است
وی همچنین از دیدار و تجلیل با خانواده معظم شهدای عشایری استان تهران خبر داد و گفت: عشایر تولید کننده در دوران هشت سال دفاع مقدس 102 شهید تقدیم به این نظام اسلامی کرده است.
ممیزی ادامه داد: در هفته مبارک فجر با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه از 7 خانواده شهید عشایری دیدار و تجلیل شد.
وی همچنین از برگزاری جشن های عشایری خبر داد و گفت: در دهه مبارک فجر عشایر استان تهران با برگزاری آئین های محلی این ایام را گرامی داشتند.
مدیر امور عشایر استان تهران همچنین از حضور پرشور این جامعه در راهپیمایی 22 بهمن ماه خبر داد و گفت: این جامعه تولید کننده همچون سال های گذشته با حضور در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن ضمن حضور حداکثری با برپایی چادر و برگزاری آئین های محلی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن خواهند گرفت.
وی یادآور شد: در این ایام همچنین عشایر استان تهران با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
استان تهران حدود 3 هزار خانوار عشایری دارد که این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از 67 هزار تن محصولات دامی، لبنی، پروتئینی و کشاورزی تولید کردند.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس