1100 اصله درخت چنار در خیابان ولیعصر(عج) پایتخت کاشته می شود

1100 اصله درخت چنار در خیابان ولیعصر(عج) پایتخت کاشته می شود


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان بوستان های شهرداری تهران، علی محمد مختاری اظهارداشت: عملیات آماده سازی بستر و حفر گودال برای غرس اصله درخت 10 تا 15 ساله که از نهالستان ها به تهران انتقال یافته اند در این خیابان انجام شده است.
وی گفت: عملیات کاشت درختان سوم اسفندماه با کاشت چهل اصله درخت چنار به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی آغاز و تا پایان امسال به اتمام می رسد.
مختاری افزود:550 اصله از این درختان در محدوده مناطق سه و 6 از تقاطع خیابان شهید بهشتی به سمت شمال خیابان ولیعصر(عج) و 550 اصله دیگر در محدوده منطقه 11 از تقاطع انقلاب به سمت جنوب غرس می شود.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اظهارداشت: در این پروژه ابتدا تیمار و رسیدگی به درختان آسیب دیده و شناسایی درختان خشک قدیمی که تنه و ریشه آنها دچار پوسیدگی شدید شده و احتمال سقوط آنها می رود، در دستور کار قرار گرفته و پس از ضدعفونی محلی که درخت از آن خارج شده، درختان سالم و قوی با محیط بن بیش از 50 سانتیمتر کاشته می شود.
مختاری تاکید کرد: تغذیه درختان با اضافه کردن کودهای آلی از طریق ایجاد چال کود، تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود پساب های آلوده و جلب همکاری کسبه محل به منظور حفظ درختان و جلوگیری از تخلیه زباله و آب های آلوده در پای درختان در دستور کار موکد دست اندرکاران اجرای این پروژه قرار دارد.
تهرام/9343/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس