13هزار واحد مسکن مهر پرند امسال تحویل می شود

13هزار واحد مسکن مهر پرند امسال تحویل می شود


به گزارش ایرنا محمد اسلامی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مسکن مهر شهر جدید پرند در جمع خبرنگاران اظهارداشت: برای 12 هزار واحد باقیمانده نیز با پیمانکار مذاکره شده تا پس از رفع مسائل حقوقی، قرارداد نهایی این واحد ها نیز تکمیل شود.
به گفته وی 88 هکتار زمین نیز در پرند در بخش نخست برای ایجاد 15 هزار واحد در این شهر در نظر گرفته شده و این طرح در قالب برنامه ایجاد 200 هزار واحد در شهرهای جدید انجام می شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وقتی زمین در اختیار داریم باید خانه های راحت تری برای زندگی مردم فراهم کنیم اظهارداشت: در این زمینه بخشی از قرارداد پیمانکار و سرمایه گذار منعقد شده و بخشی در حال مذاکره است.
اسلامی موضوع دیگر را استقرار واحدهای دستگاه های دولتی، ادارات خدمات رسان، تکمیل فضاهای مربوط به سرانه خدمات شهری، مراکز محلات، هایپر مارکت ها و مراکز آموزشی، بهداشتی، درمانی برشمرد و گفت: تصمیم های لازم در این حوزه اتخاذ شده و در سال های آینده پرند به یکی از شهرهای امن و بدون گسل اطراف تهران با اتصالات اتوبانی و راه آهنی تبدیل می شود.
وی در پاسخ به پرسشی درخصوص اتمام واحدهای مسکن مهر کشور تا پایان سال 98 تصریح کرد: اتمام واحدهای مسکن مهر تا پایان سال 98 مربوط به استان های قزوین و آذربایجان غربی است.
اسلامی با بیان اینکه مسکن مهر دچار مسائل گوناگون حقوقی، فنی و اجرایی است گفت: نبود آب و قابل استفاده نبودن زمین خارج از کنترل ما است اما اراده ما از نظر فنی و اجرایی شامل این موارد نیست.
وی با تأکید بر اینکه مسکن مهر باید با کمک مردم انجام شود افزود: با توجه به افزایش قیمت ها این موضوع باید متناسب سازی و در قالب قراردادها با مردم مشخص شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید توان خرید مردم افزایش یابد خاطرنشان کرد: افزایش وام مسکن به ارتقای توان خرید کمک نمی کند بلکه باید با خرید انبوه مصالح از طریق سیستم اعتباری که در حال طراحی و مذاکره با بانک عامل است بتوانیم تخفیف بگیریم.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن باید به سازنده مسکن امتیازی در پهنه های تجاری داده شود تا از این طریق مزیت های سودآوری تأمین شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه هدف از بازدید امروز را بررسی و پیگیری وضعیت پروژه ها، برنامه های ابلاغی، مراحل پیشرفت و مشکلات و موانع پروژه ها در پرند ذکر و بیان کرد: طرح جامع شهر جدید پرند دارای چارچوب تعریف شده است.
وی اضافه کرد: براساس این طرح تعداد واحدهای این شهر حداکثر 125 هزار واحد برنامه ریزی شده است که تسهیلات زیربنایی و امکانات پشتیبان باید بر این اساس فراهم شود.
اسلامی ادامه داد: بر همین اساس باید دسترسی به اتوبان و حمل و نقل ریلی برقرار شود که اکنون قطار حومه ای برای پرند برقرار است و به منظور رفاه بیشتر مردم نیازمند یک ایستگاه تبادلی در تهران هستیم که برای مردم رفاه بیشتری دارد.
وی یادآور شد: همچنین اتصال به مترو فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در دستور کار قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین پیگیری ایجاد اتصال غیرهمسطح در کنارگذر جنوب تهران که از «آبیک»(قزوین) به چرمشهر (ورامین) می رود در دستور کار قرار دارد تا این اتصال با مشارکت سرمایه گذار برقرار شود.
شهر جدید پرند در شهرستان رباط کریم در جنوب غرب پایتخت واقع شده است.
تهرام/9353/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس