150 جانباز شهر دماوند تجلیل شدند

150 جانباز شهر دماوند تجلیل شدند


به گزارش ایرنا، امام جمعه دماوند روز چهارشنبه در این مراسم با تاکید بر اینکه در محضر خانواده شهدا و جانبازان نمی‌توان حرف از عمل زد، اظهار داشت: جانبازان هم ایمان دارند و هم عمل صالح انجام داده اند و امروز باید خدمتگزار آنان باشیم.
حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی با بیان اینکه باب جهاد بسته نشده و همواره باز است، افزود: در گذشته شاهد جهاد نظامی و حضور جوانان این مرز و بوم برای دفاع از خاک کشور بودیم ولی در حال حاضر جهاد فرهنگی، اقتصادی و همدلی و یاری مطرح است.
وی با اشاره به حوادث مربوط به سیل های اخیر در مناطق مختلف کشور، ادامه داد: مردمان سیل زده امتحان صبر را پس می دهند و ما باید امتحان یاری و کمک را پس دهیم.
شهردار دماوند نیز در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه نقش خانواده جانبازان کمتر از ارزش و جایگاه جانبازی و شهادت نیست، بیان کرد: اینگونه مراسم ها یک تشکر و یادآوری و یک ارزش فرهنگی است.
عباس صفری افزود: یکی از موضوعات ایمان، حب و دوستی وطن به است و جانبازان به خاطر وطن جنگیدند که امروز باید برای نسل جدید کشور، نشر فرهنگ ایثار و شهادت را گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه در زمان جنگ، جهاد اکبر رفتن به خط مقدم و در حال حاضر ساختن کشور است، گفت: تک تک افراد، جامعه را میسازند و تمام آن چیزی که به دنبال آن هستیم ترویج یک فرهنگ درست و انقلابی است تا بتوانیم شهر و کشور را توسعه دهیم.
شهرستان دماوند دارای 313 شهید، 700 جانباز و 58 آزاده است که در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی، بهداشتی و آموزشی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خدمات دریافت می کنند.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس