213 کارگر ورامینی جایگزین اتباع خارجی شدند

213 کارگر ورامینی جایگزین اتباع خارجی شدند


به گزارش ایرنا، مختار احمدی شامگاه یکشنبه در جریان اجرای طرح نهضت اطلاع رسانی مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: استفاده از اتباع خارجی غیرمجاز در واحدهای مختلف جرم است و صاحبان کارخانه هایی که از این افراد استفاده می کنند بر اساس قانون مجازات می شوند.
وی افزود: طی 10 ماهه گذشته با شناسایی اتباع غیرمجاز در کارخانجات ورامین، صاحبان این واحدها بیش از 730 میلیون ریال جریمه نقدی شدند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ورامین اظهار داشت: بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، نرخ بیکاری در شهرستان ورامین 8.5 درصد و تعداد افراد بیکار این شهرستان هفت هزار و 420 نفر اعلام شد.
احمدی تصریح کرد: از مجموع افراد بیکار، یک هزار و 987 نفر به موسسه کاریابی مراجعه کرده اند که 381 نفر در واحدهای مختلف مشغول به کار شده اند.
وی تعداد واحدهای تولیدی شهرستان ورامین را 820 واحد برشمرد و افزود: در حال حاضر 41 هزار کارگر و 11 هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی در شهرستان ورامین سکونت دارند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ورامین تعداد تعاونی های ثبت شده شهرستان را 828 واحد دانست و بیان داشت: از مجموع شرکت های تعاونی ثبت شده، 243 واحد فعال و برای پنج هزار و 410 نفر شغل ایجاد کرده اند.
وی در خصوص وضعیت کارگران کارخانه های شیر وارنا و کارخانه قند ورامین گفت: در حال حاضر کارگران کارخانه وارنا به دلیل تعطیلی این واحد تولیدی، از ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل سکونت خود، بیمه بیکاری دریافت می کنند.
احمدی افزود: فعالیت کارخانه قند ورامین به دریافت شکر خام بستگی دارد و اگر این شکر مورد نیاز تامین نشود، کارگران این کارخانه نیز بیکار خواهند شد.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254/1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس