250 مهارت دیده مرکز فنی حرفه ای دماوند مشغول کار شدند

250 مهارت دیده مرکز فنی حرفه ای دماوند مشغول کار شدند


فاطمه فرزام روز دوشنبه درحاشیه دومین نشست شورای مهارت شهرستان دماوند در گفتگو با ایرنا با بیان اینکه هدف از تشکیل این شورا آموزش و گسترش مهارت آموزی در بین افراد جویای کار است خاطرنشان کرد: افراد جویای کار در شهرستان قبل از ثبت نام در سامانه کاریابی به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شوند و مهارت های لازم را کسب کنند تا حوزه فعالیت آنان بر اساس علاقه شکل گیرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اعلام مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دو حرفه آموزش رانندگی گواهینامه پایه یک و همچنین آسانسور سازی را میتوان در این مرکز آموزش داد که تحقق این امر منوط به اخذ اعتبار و پیگیری های لازم توسط نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی است.
معاون اداری، مالی و برنامه ریزی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه از سال گذشته کاریابی اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی به بخش خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد: این امر با نظارت اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی صورت می گیرد که در حال حاضر دو مرکز کاریابی در شهرستان فعالیت دارند.
این مقام مسئول در خصوص اعطای تسهیلات به کارآموزان فنی و حرفه ای اضافه کرد: در گذشته تسهیلاتی از طریق صندوق مهر کارآفرینی به جویندگان و کار آموزان مشاغل فنی و حرفه ای پرداخت میشد، اما در چند ماه اخیر این اقدام متوقف شده است.
فرزام بیان کرد: در تلاش هستیم تا بتوانیم به منظور سوق دادن جوانان به سمت مشاغل فنی و حرفه ای، تسهیلاتی را برای افراد جویای کار فراهم کنیم تا از افزایش جوانان بیکار در سطح شهرستان جلوگیری کنیم.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی شهرستان دماوند نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به کاهش تعداد افراد ثبت نامی در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان، مقرر شد افراد جویای کار از طریق اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی در مرحله اول به منظور کسب مهارت به مرکز فنی و حرفه ای معرفی شوند.
جعفر میرزا ملکی افزود: با توجه به اینکه امر کاریابی بر عهده مراکز کاریابی بخش خصوصی است، در سطح شهرستان دو مرکز کاریابی تاررود و مهر پویان امر ثبت نام جویندگان کار، تشکیل بیمه بیکاری و ثبت نام های مربوط به صدور مجوز کار برای اتباع خارجی را انجام می دهند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاکنون 2 هزار و 25 نفر جوینده کار داشتیم که از این تعداد یک هزار و 372 نفر مرد و 653 نفر زن بودند.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس