267 کیلو مواد غذایی فاسد در شمال پایتخت معدوم شد

267 کیلو مواد غذایی فاسد در شمال پایتخت معدوم شد


سید سعید جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مواد شامل کباب کوبیده فاسد، مرغ های فرآوری شده، خورشت های پخته و منجمد و تنقلاتی نظیر لواشک و آلوچه غیرمجاز و غیر قابل مصرفی بود که معدوم شدند.
وی با اشاره به با تشدید نظارت بر اماکن گردشگری و عرضه مواد غذایی در قالب طرح گشت نوروزی در یک هفته اخیر افزود: همچنین 15 نمونه برداری از 15 واحد صنفی در این مدت انجام شد.
به گفته وی بیشترین آمار کشف و معدوم سازی از منطقه گردشگری درکه (واقع در شهر شمیران) و شهر فشم از توابع بخش رودبار قصران صورت گرفت.
جعفری خاطرنشان کرد: یک رستوران در لواسان کوچک نیز اخطار بهداشتی گرفت و از رستورانی دیگر در این شهر به عنوان واحد نمونه در رعایت بهداشت قدردانی شد.
این مقام مسئول ادامه داد: گشت نوروزی شبکه بهداشت و درمان در روزهای کاری با 10 اکیپ 2 نفره و روزهای تعطیل با 2 اکیپ به همین تعداد در سطح شهرستان بر مراکز مذکور نظارت دارند.
جعفری یادآور شد: در حین این گشت آب های آشامیدنی نیز از لحاظ میکروبی و شیمیایی بررسی و کنترل می شوند.
مسئول بهداشت محیط شمیرانات گفت: شهروندان می توانند از طریق سامانه 190 شکایات بهداشتی خود را اعلام کنند و کارشناسان در 24 ساعت مسئله را بررسی و نتیجه را اعلام می کنند.
شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/9897//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس