280 میلیارد تومان ضمانت نامه تعاونی صادر شده است

280 میلیارد تومان ضمانت نامه تعاونی صادر شده است


مهدی حسین نژاد روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی در شهرری به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان از ضمانت نامه منجر به اخذ 600 میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان شده است.
وی تصریح کرد: میزان تسهیلات صندوق با آورده کارآفرینان و تولیدکنندگان در مجموع منجر به سرمایه گذاری یکهزار میلیارد تومان در کشور شده و پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به یکهزار و 500 میلیارد تومان افزایش یابد.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور افزود: صندوق ضمانت در بخش اشتغال روستایی و فراگیر ورود کرده و دولت تدبیر و امید نیز مجوز اختصاص 30 درصدی تسهیلات را به این تعاونی ها صادر کرده است.
وی تصریح کرد: پروژه هایی که وارد صندوق ضمانت می شوند از طریق علمی اعتبار سنجی شده و طرح هایی که احتمال شکست دارد به متقاضی و موسسات مالی بر اساس اسناد و مدارک اعلام می شود.
حسین نژاد به برنامه های سال آینده صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور اشاره کرد و افزود: 150 شرکت در سال آینده شکل خواهد گرفت و تعاونی و شرکت هایی که درون زا بوده را مورد حمایت بیشتری قرار می دهیم.
وی عنوان کرد: دولت در بودجه سال 98 برای این صندوق اعتباری را در نظر گرفته که به محض مشخص شدن این رقم، بودجه مورد نیاز تخصیص خواهد یافت.
6003/1970

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس