2800 دانش آموز تهرانی در سی و هفتمین مسابقات قرآن شرکت کردند

2800 دانش آموز تهرانی در سی و هفتمین مسابقات قرآن شرکت کردند


عبدالرسول کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این دوره از مسابقات، یکهزار و 300 دانش آموز دختر روز پنجشنبه (29 فروردین) در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ عمومی، حفظ ویژه، مفاهیم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و … در کانون فرهنگی تربیتی قدس منطقه 2 شهر تهران با یکدیگر رقابت کردند.
وی افزود: یکهزار و 500 دانش آموز پسر نیز روز جمعه (30فروردین) علاوه بر این رشته ها، در رشته های اذان و مداحی شرکت کردند.
کریمی درباره روند برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش آموزی در سال تحصیلی 98-97 گفت: 500 هزار دانش آموز در مرحله نخست این مسابقات در سطح مدارس شهر تهران برگزیده شدند و از بین آنان 70 هزار نفر به مرحله منطقه ای راه یافتند.
معاون پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: از این تعداد، 2 هزار و 800 دانش آموز به مرحله استانی راه پیدا کردند که 60 دانش آموز برگزیده این مرحله نیز در مسابقات کشوری که تیرماه امسال در زنجان و خراسان رضوی برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.
وی اظهارداشت: برگزیدگان مسابقات کشوری قرآن، نماز و عترت دانش آموزی در مسابقات بین المللی که به صورت دوسالانه برگزار می شوند، حضور خواهند داشت.
کریمی درباره هفدهمین دوره مسابقات استانی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان شهر تهران گفت: در این دوره از مسابقات، از 24هزار فرهنگی در سطح مناطق، 240 نفر در مرحله استانی رشته های قرائت، حفظ، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه، قصه گویی قرآن، روش تدریس، اذان ویژه برادران و ترتیل ویژه خواهران با یکدیگر رقابت کردند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: 10 نفر از فرهنگیان برگزیده مسابقات استانی به مرحله کشوری که تیرماه امسال در شهر مشهد برگزار می شود، راه پیدا می کنند.
تهرام/7245/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس