29 نوع قلم مواد غذایی غیر مجاز در قرچک امحا شد

29 نوع قلم مواد غذایی غیر مجاز در قرچک امحا شد


به گزارش ایرنا، احمد نوراللهی در جمع خبرنگاران گفت: واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت قرچک در جریان بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از جمله سوپرمارکت ها، موفق به شناسایی 29 قلم مواد غذایی شامل انواع شیرینی، آب میوه، لواشک و آلوچه غیر مجاز شد.
وی افزود: با شناسایی این مواد غذایی غیر مجاز، بازرسان شبکه بهداشت نسبت به جمع آوری این اقلام در سطح شهرستان و امحاء آن اقدام کردند.
وی اظهار داشت: این مواد غذایی حاوی مواد غیر بهداشتی و غیر مجاز بودند که در صورت استفاده می تواند صدمات جبران ناپذیری بهداشتی به افراد وارد کند.
نوراللهی تأکید کرد: کارشناسان و بازرسین بهداشت محیط شبکه بهداشت قرچک به طور مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی بازدید و مواد غیر مجاز و غیر بهداشتی را جمع آوری و امحا می کنند ضمن آن که با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.
وی گفت: از مردم نیز درخواست می شود تا به منظور حفظ سلامتی خود و خانواده، دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی مورد نیاز خود را تنها مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و از خرید اقلام و کالاهای قاچاق و غیر مجاز خودداری نمایند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قرچک تصریح کرد: کالاهای مجاز می باید دارای تاریخ تولید، تاریخ مصرف ، نشان استاندارد و نیز برچسب اصالت کالا باشند.
وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف و یا مورد مشکوک در تهیه و توزیع مواد غذایی و بهداشتی، مراتب را با شماره 190 به اطلاع کارشناسان شبکه بهداشت برسانند.
**350 میلیون ریال دارو و اقلام بهداشتی به مناطق سیل زده ارسال شد
وی همچنین از ارسال 350 میلیون ریال دارو و اقلام بهداشتی اهدایی از سوی پزشکان و داروخانه داران شهرستان قرچک به مناطق سیل زده خبر داد.
نوراللهی افزود:با توجه به خسارات جدی سیل به استان های گلستان، لرستان و خوزستان و با توجه به بسیج امکانات ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک، پزشکان بخش خصوصی و موسسین داروخانه ها و درمانگاه های بخش خصوصی شهرستان به طور خودجوش، کالاهای مورد نیاز مردم سیل زده را تهیه و به این مناطق ارسال کردند.
وی اظهار داشت: این کالاها به ارزش 350 میلیون ریال شامل شیرخشک ، پوشک و داروهای اولیه مورد نیاز مردم است که به مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد.
قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس