3 قاچاقچی داروهای یارانه ای در پایتخت دستگیر شدند

3 قاچاقچی داروهای یارانه ای در پایتخت دستگیر شدند


به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار کیوان ظهیری در این باره بیان داشت: در پایش های اطلاعاتی به دست آمد که تعدادی افراد ضمن تشکیل باندی در زمینه قاچاق داروهای یارانه ای به خارج از کشور اقدام به جعل دفترچه های بیمه و مهرهای سازمان های مختلف و پزشک های متخصص می کنند.
وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که تراکنش های مالی آنها در یک ماه به سه میلیارد ریال می رسد، افزود: متهمان سه نفر بوده و رابطه فامیلی با یکدیگر دارند و پس از تهیه داور با دفترچه های جعلی، داروهای یارانه ای را به خارج از کشور منتقل می کنند.
ظهیری خاطرنشان کرد: مخفیگاه متهمان مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران موفق شدند هر سه متهم را در یک عملیات ضربتی دستگیر و تعدادی آلات و اداوت جرم و همچنین دفترچه های بیمه جعلی کشف کنند.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به اینکه متهم اصلی به مصرف مواد مخدر اعتیاد شدید دارد و علت ارتکاب جرم را تامین هزینه های مصرف مواد مخدر عنوان کرده است، خاطرنشان کرد: وی در بازجویی انجام شده اظهار داشت که از چندی پیش متوجه شدم که می توانم با استفاده از جعل نسخه های پزشکان و همچنین تهیه لاشه های یکی از دفترچه های بیمه کشور اقدام به خرید داروهای یارانه ای با قیمت پایین کنم و آنها را در مرز به فردی دیگر به چندین برابرقیمت بفروشم.
ظهیری با بیان اینکه متهم اصلی به جعل 100 جلد دفترچه بیمه و تهیه نسخه های جعلی و مهر های سازمان های مربوط با همکاری دو هم دست خود اعتراف کرده است، ابراز داشت: با اعتراف متهمان پرونده به جرم ارتکابی، با هماهنگی مقام قضائی ، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفتند.
تهرام/8138//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس