3 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی کهریزک آزادسازی شد

3 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی کهریزک آزادسازی شد


محمد عباسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 31 مورد دیوار کشی، ساختمان غیر مجاز و فنس کشی در اراضی کشاورزی این شهرستان با همکاری قوه قضاییه، بخشداری، نیروی انتظامی و شهرداری تخریب شد.
وی ادامه داد: تخریب اراضی تصرف شده در کهریزک بر اساس تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاح حفظ اراضی زراعی و باغ ها صورت گرفته است و طی آن 11 کانکس نیز از این اراضی توسط جهاد کشاورزی جمع آوری شده است.
عباسی با بیان اینکه برخی افراد سود جو با طرح های ساخت کارخانه قارچ و گلخانه اقدام به تغییر کاربری زمین های کشاروزی می کنند، عنوان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز بار اول رفع تصرف و بار دوم متخلف به 6 ماه حبس بر اساس قانون محکوم می شود.
وی اظهار داشت: سود جویان و زمین خواران این زمین های کشاورزی را از کشاورزان به قیمت ارزان می خریدند و بدون داشتن مجوز قانونی و با تغییر کاربری، این زمین ها را با قیمت های چند برابر به فروش می رساندند.
عباسی اضافه کرد: این افراد با حصارکشی به دور زمین ها و با ساخت ساختمان، سعی در تصرف اراضی ملی را داشتند.
وی افزود: با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی ملی از هر شخص حقیقی و حقوقی هستیم تا این ثروت‌های غنی خدادادی را برای نسل‌های آینده حفظ کنیم.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.
/6003/3218

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس