36 اکیپ خدماتی شهرداری درشهرری، آب گرفتگی معابررا رفع کردند

36 اکیپ خدماتی شهرداری درشهرری، آب گرفتگی معابررا رفع کردند


به گزارش ایرنا، فرهاد افشار روز پنجشنبه درجمع خبرنگاران به آغاز بارش‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: طی 48 ساعت گذشته بالغ بر 9 هزار و 500 نفر ساعت بدنه مدیریتی و کارشناسی منطقه 20 (شهرری) در آماده باش کامل بوده و نیروها در موقعیت‌های حساس به طور مستمر مستقر شده و نسبت به رفع آب گرفتگی کانال‌ها و معابر اقدام کردند.
وی تصریح کرد: علاوه بر مدیریت وضع موجود، آمادگی منطقه برای کمک رسانی به شهرها و استان‎های همجوار وجود دارد که در صورت نیاز اقدامات لازم در این راستا انجام خواهد شد.
افشار یادآور شد: طی ساعات گذشته اقداماتی از قبیل کنترل سطح محدوده از نظر آب گرفتگی، آب ماندگی، سرایت آب به منازل مسکونی و حتی کمک و مساعدت به شرکت آب و فاضلاب، شرکت توزیع برق و برخی شهرداری‌های همجوار نیز انجام شد.
وی با اشاره به گردشگرپذیری منطقه شهرری اشاره افزود: تذکرات لازم در محل‌هایی که امکان وقوع سیلاب وجود دارد به تمام مسافرانی که از شهرهای دیگر به این منطقه آمده اند داده شده تا اطراف محل‌های خطر اسکان نداشته باشند.
شهردار منطقه 20 (شهرری) عنوان کرد: پایش مستمر و مداوم محل‌هایی از جمله رود دره‌ها، رودخانه‌ها، مسیل‌ها، پارک‌ها که امکان وقوع سیل در آن‌ها وجود داشته و حجم آب در آن ها زیاد شود به طور مداوم کنترل و رصد می‌شوند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه منطقه 20 (شهرری) در جنوبی‌ترین نقطه شهر تهران قرار گرفته، بیش از 70 درصد بارندگی‌ها و آبهای سطحی وارد مجموعه شبکه کانال‌ها، انهار و دو مخزن فرامنطقه‌ای صالح آباد در منطقه 20 با حجم 60 هزار متر مکعب می‌شود.
افشار با بیان اینکه با برنامه ریزی‌های مستمر، بحران ناشی از بارندگی‌ها از سطح منطقه مدیریت شد، گفت: آمادگی لازم در منطقه حفظ و تمهیدات و پیش بینی‌ها برای جلوگیری از آبگرفتگی‌های احتمالی خیابان‌ها انجام شده است.
منطقه 20 (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.
1970//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس