40 برنامه جامع، سال آینده در سطح روستاهای استان تهران اجرا می شود

40 برنامه جامع، سال آینده در سطح روستاهای استان تهران اجرا می شود


به گزارش ایرنا، معصومه پرندوار روز یکشنبه در حاشیه بازدید از برخی روستاهای بخش رودهن و بخش مرکزی دماوند در گفتگو با ایرنا با بیان اینکه تبیین سیاست های دولت در حوزه روستایی مهم ترین هدف این دفتر است، اظهار داشت: آموزش سرفصل هایی همچون آگاهی از قوانین و مقررات، مقاوم سازی روستا، آب شرب و محیط زیست، در قالب نشست هایی به شوراها و دهیاران روستاها ارائه شده است.
وی با بیان اینکه آموزش این سرفصل ها گام نخست در تحقق اهداف دفتر امور روستایی است افزود: گام دوم ارتباط برقرار کردن با بخشداران و حضور در روستاها و ایجاد ارتباط تنگاتنگ با دهیاران، اعضای شورا و اهالی روستا است تا بتوانیم سند توسعه را منطبق بر واقعیت ها و خواسته های مردم ترسیم کنیم.
این مقام مسئول در خصوص بازدید از روستاهای گلاهک و چناران از توابع بخش رودهن و روستای مراء از توابع بخش مرکزی دماوند ادامه داد: ضمن بازدید از پروژه های عمرانی این 3 روستا نشستی با اعضای شورا و دهیاران صورت گرفت و مطالبات مردم بررسی شد.
پرند وار با تاکید بر اینکه اتخاذ تصمیم های لازم در این نشست ها در اجرای سیاست های سال آینده در حوزه روستایی موثر خواهد بود، خاطر نشان کرد: مشکلات مربوط به طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مهم ترین مطالبات بود که با توجه به قدمت این نهاد میتوانیم با تعامل و انسجام بیشتر و با استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان استان تهران، استانداری و وزارت کشور نسبت به رفع مشکلات اقدام کنیم.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری تهران با اشاره به سیاست اصلی این نهاد تصریح کرد: افتتاح دهیاری و پروژه عمرانی در سطح روستاها در اولویت کاری نبوده بلکه سیاست گذاری و برنامه ریزی در اولویت است تا دهیاری ها منطبق با سیاست ها و سند توسعه حرکت کنند.
این مقام مسئول تاکید کرد: بیش از 700 روستا در سطح استان داریم که از این تعداد 450 روستا دارای دهیاری هستند که برخی از این دهیاری ها در وزارت کشور ثبت نشده و در حال حاضر 5 دهیاری در مرحله مصوبه هیئت وزیران قرار دارد که تا پایان سال فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس