40 درصد بافت های فرسوده تهران نوسازی شده است

40 درصد بافت های فرسوده تهران نوسازی شده است


به گزارش ایرنا، محمد سالاری روز چهارشنبه در نخستین همایش ملی رویداد کارآفرینی (استارت آپ ویکند) بافت فرسوده در دانشگاه آزاد یادگار امام (ره) اظهار داشت: دولت با ارائه بسته های تشویقی، بسترهای لازم در حوزه نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده فراهم کرده است.
وی نبود هماهنگی لازم بین دستگاه ها و نهادها را مشکل اصلی احیای بافت فرسوده در تهران بیان کرد و افزود: باید در این زمینه برنامه ریزی شود تا این مشکلات و نامه نگاری های زمانبر حذف شود.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران کمبود سرانه های خدماتی، آموزشی، بهداشتی و فضای سبز را از مهمترین مشکلات بافت های فرسوده دانست و گفت: ارتقای تاب آوری در بازآفرینی از مهمترین اهداف در حوزه نوسازی بافت های فرسوده به شمار می رود.
وی ادامه داد: توزیع عادلانه و منطقی درآمد شهری در مناطق دارای بافت فرسوده منجر به تسریع روند پروژه های محرک می شود و سرانه توسعه را در این مناطق افزایش می دهد.
سالاری با بیان اینکه بیشتر شهرهای کشور درگیر مشکلات بافت فرسوده اند، گفت: 2 هزار و 700 محله در 546 شهر کشور دارای بافت فرسوده هستند که از این تعداد، 600 محله نیز در بافت های تاریخی دارای ارزش میراث فرهنگی قرار دارند.
وی تصریح کرد: 19 میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت های فرسوده زندگی می کنند، ضمن اینکه یکهزار و 100 محله در سکونتگاه‌های غیررسمی و یکهزار محله نیز در بافت ناکارآمد قرار دارند.
این عضو شورای تهران افزایش جمعیت شهری را از دیگر مشکلات کلانشهر تهران عنوان کرد و گفت: جمعیت شهری کشور در دهه 40 کمتر از 30 درصد بوده که این رقم در دهه 90 بالغ بر 70 درصد رسیده و بخش عمده جمعیت نیز در 13 کلانشهرها ساکن هستند.
1970/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس