46 باند سارقین حرفه ای پایتخت منهدم شد

46 باند سارقین حرفه ای پایتخت منهدم شد


به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، سردار حسین رحیمی افزود: در این طرح 193 مجرم دستگیر که 62 نفر از آنها سرقت به عنف داشتند و تا این لحظه به 680 فقره سرقت در قالب 17 باند اعتراف کردند.
وی ادامه داد: 34 نفر از این سارقین به 175 فقره سرقت از منازل و مغازه ها اعتراف کردند.
رحیمی گفت: 69 نفر در قالب 16 باند سرقت خودرو، وسایل خودرو و موتور سیکلت به هزار و 340سرقت اعتراف کرده اند.
فرمانده پلیس تهران بزرگ اظهار داشت: تمام 193 سارق به 2هزار و 275 سرقت اعتراف کرده اند.
رحیمی ادامه داد: 126 نفر از این سارقین دارای سوابق متعدد دستگیری و زندان هستند.

* کشف 5میلیارد تومان کالای قاچاق
وی افزود: چندین محموله کالای قاچاق به ارزش تقریبی 5میلیارد تومان از 17 نفر کشف شد که می توان به 10تن پوشاک، 650 توپ پارچه اشاره کرد.
فرمانده پلیس تهران بزرگ گفت: در یکی از سرقت های شاخص یک باند پنج نفره از یک منزل در شمال شهر تهران مبلغ 70میلیارد تومان طلا، پول و اشیای قیمتی به سرقت رفت.

* شناسایی پاتوق سارقین
سردار رحیمی ادامه داد: همچنین از یک باند گوشی قاپ نیز 460 دستگاه انواع گوشی همراه کشف و ضبط شد.
وی گفت: کشف مکان های تجمع سارقین در دستور کار پلیس قرار دارد که برای اولین بار 31 قهوه خانه که پاتوق این سارقین بود مورد هجوم پلیس قرار گرفت و 7 نفر سارق دارای سابقه های متعدد کیفری دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه مبارزه با دلالان ارز به صورت جدی ادامه دارد افزود: در 2طرح قبلی پلیس 70نفر از دلالان ارز دستگیر شدند و به سوابق آنها رسیدگی خواهد شد.
وی ادامه داد: خرید و فروش ارز فقط از طریق صرافی های مجاز و بانک مرکزی قانونی بوده و تقریبا تمام صرافی های غیر مجاز پلمپ و یا این صرافی ها توسط مالکان آنان تعطیل شده است.

*کشف 15 تن مواد محترقه
رحیمی با اشاره چهارشنبه آخر سال نیز گفت:با کسانی که اقدام به واردات مواد محترقه دستی و غیر مجاز می کنند برخورد می شود و ماموران سه اداره پلیس امنیت، آگاهی و پیشگیری تاکنون توانسته اند چندین انبار که بیش از 15 تن مواد محترقه در آنجا نگه داری می شد را کشف کنند.
وی ادامه داد: اگر واحد های صنفی اقدام به فروش مواد محترقه غیر مجاز داشته باشند نیز با آن واحد صنفی برخورد قاطع خواهد شد.
تهرام/1109/3225

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس