6 درصد واحدهای مسکونی منطقه 20 فرسوده است

6 درصد واحدهای مسکونی منطقه 20 فرسوده است


به گزارش ایرنا، فرهاد افشار در جلسه ستاد مدیریت بحران که در شهرداری منطقه 20 (شهرری) با حضور روسای مدیریت بحران استان فارس، همدان و قم برگزار شد، اظهار داشت: در مواقع بروز بحران باید با نوع اقدامات و مواجه با حوادث و بلایای طبیعی شناخت کافی داشت تا از کاهش تلفات و خسارات احتمالی برخوردار بود.
وی تصریح کرد: آموزش های لازم در دوران قبل و بعد از وقوع زلزله برای شهروندان در راستای ارتقاء سلامت و امنیت آنها نقش مهم و موثری دارد تا آنها دچار کمترین آسیب شوند.
افشار با بیان اینکه اجرایی نشدن دانش مدیریت بحران از ضعف های مدیریتی در این زمینه به شمار می رود، یادآورشد: با برگزاری مانورهای متعدد می توان کمبودها و نقاط ضعف در عرصه مدیریت بحران را رفع کرد.
وی عنوان کرد: در کشورهای پیشرفته فضای میدانی و عملی در راستای کسب تجارب بیشتر هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی وجود دارد که این موضوع نتایج مثبت و مطلوبی را در هنگام وقوع زلزله به همراه دارد.
شهردار منطقه 20 (شهرری) با بیان اینکه آموزش و پیشگیری دو مقوله مهم و موثر در کاهش سوانح و بلایای طبیعی هستند، گفت: نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده یک ضرورت برای کاهش حوادث جبران ناپذیر در هنگام وقوع زلزله به شمار می رود.
منطقه 20 (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.
1970//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس