6 کارگاه آموزشی آتش نشانی با حضور اساتید خارجی برگزار شد

6 کارگاه آموزشی آتش نشانی با حضور اساتید خارجی برگزار شد


به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مهدی داوری عصر سه شنبه در مراسم اختتامیه همایش ملی و اولین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری که در هتل المپیک برگزار شد اظهار داشت: این همایش امسال برای اولین بار بصورت بین المللی و با مشارکت 5 دانشگاه مطرح داخلی و اساتید و کارشناسان از کشورهای مطرح جهان در تهران برگزار شد.
وی افزود: در این همایش 3 روزه 12 کارگاه و پنل های تخصصی حوزه آتش نشانی و ایمنی شهری برگزار شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران هدف از برگزاری این همایش را دست یابی به آخرین اطلاعات و دانش روز دنیا اعلام کرد و گفت: آتش نشانی تهران در این 2 سال اخیر در بخش توسعه ایستگاه ها و تجهیزات به موفقیت های بزرگی دست یافت و نیاز است در بخش علمی نیز دانش خود را به روز کرد.
وی ادامه داد: هیات علمی این همایش با حضور اساتید مطرح 5 دانشگاه برتر کشور از اردیبهشت ماه امسال شکل گرفت و پس از بررسی های لازم کارگاه ها و پنل های مفید و تخصصی را در این 2 روز برگزار کردند.
داوری، جلب مراکز علمی مطرح داخل و خارج کشور در حوزه ایمنی و آتش نشانی را ضروری اعلام کرد و گفت: سطح دانش آتش نشانان باید ارتقا یابد و تلاش می کنیم با برگزاری چنین همایش و کارگاه های تخصصی دانش علمی آتش نشانان را ارتقا دهیم.
مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز از ساختمان‌های مرتفعی صحبت می‌شود که دسترسی به آنها میسر نیست و تضمینی برای این ساختمان‌ها وجود ندارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، اما ما می‌توانیم با ایمن‌سازی ساختمان‌ها بسیاری از مشکلات را رفع کنیم.
وی تاکید کرد:‌‌‌‌‌ در حال حاضر مقاومت سازه‌ها در شهر تهران یکی از دغدغه‌های اصلی یک شهر ایمن است که باید به آن بیشتر توجه کنیم.
چهارمین همایش ملی و اولین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری و همچنین اولین نمایشگاه صنعت ایمنی و آتش نشانی در روزهای 6 و 7 اسفندماه در هتل المپیک تهران برگزار شد.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس