600 تن قیر دولتی برای آسفالت حاشیه ورامین اختصاص یافت

600 تن قیر دولتی برای آسفالت حاشیه ورامین اختصاص یافت


رضا کارخانه روز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بافت های ناکارآمد شهری و مسائل و مشکلات مبتلا به آن ها، طی چند دهه اخیر، به عنوان یکی از جدی ترین چالشهای برنامه ریزی و مدیریت شهر مطرح شده است و لازم است تا با برنامه ریزی مناسب، مشکلات این مناطق برطرف شود.
وی افزود: ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی در محدوده شهرها و احیاء، بهسازی و نوسازی شهری، یکی از مهمترین برنامه های ستاد بازآفرینی ورامین است که در دستور کار قرار دارد.
کارخانه تصریح کرد: محدوده شهر ورامین 2 هزار و 765 هکتار وسعت دارد که از این میزان ، 430 هکتار را بافت فرسوده شناسنامه دار تشکیل می دهد.
وی افزود: طی سال های اخیر کار مطالعاتی بر روی بافت های فرسوده که در مناطق مختلف ورامین پراکنده است، صورت گرفته و طرح ارائه شده از سوی شهرداری در استانداری تهران و وزارت کشور به تصویب رسیده است و اجرای آن به مشارکت مردم در این امر بستگی دارد.
معاون فرماندار ورامین تصریح کرد: بافت فرسوده علاوه بر این که سیمای شهر را از توسعه و عمران دور می کند، در مواقع بروز بحران و حوادثی نظیر زلزله، خسارت های مادی فراوان و تلفات انسانی زیادی را بر جای می گذارد.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس