600 میلیون تومان کمک های مردم دماوند به سیل زدگان ارسال شد

600 میلیون تومان کمک های مردم دماوند به سیل زدگان ارسال شد


مجید صفری روز پنجشنبه با قدردانی از کمک های مردم، نهادها و دستگاه های اجرایی شهرستان، به ایرنا گفت: با توجه به معین شدن استان تهران برای کمک رسانی به سیل زدگان استان خوزستان و استقرار آن در دشت آزادگان، تقاضا داریم هماهنگی لازم به منظور ارسال منسجم کمک ها با جمعیت هلال احمر شهرستان صورت گیرد.
وی ادامه داد: اقلامی همچون ظروف، پوشاک، آب معدنی، برنج، روغن، مواد شوینده، پتو، حبوبات و اقلام بهداشتی از اقلام ضروری و مورد نیاز سیل‌زدگان است.
فرماندار دماوند اظهارداشت: بیش از 5 هزار آب معدنی، 600 عدد پتو و رختخواب، 100 تخته فرش، 3 هزار دست پوشاک، بیش از 50 هزار نان و مقادیر زیادی اقلام شوینده و خوراکی از جمله کمک های ارسال شده به مناطق سیل زده است.
وی با بیان اینکه 250 نیروی انسانی به مناطق سیل زده اعزام شدند، خاطر نشان کرد: 2 دستگاه لودر، 3 دستگاه بابکت، یک دستگاه بیل بکهو، 10 دستگاه کامیون و 5 دستگاه نیسان از جمله تجهیزات ارسالی به این مناطق است.
وی با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های مردمی توسط نهادهای امدادی، خاطر نشان کرد: نهادهایی همچون هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان با نظارت فرمانداری و محوریت جمعیت هلال احمر شهرستان نسبت به جمع آوری کمک ها همکاری می کنند.
صفری عنوان کرد: در 3 نقطه از شهرستان صندوق جمع آوری کمک ها تعبیه شده که یک صندوق در شهر رودهن و 2 صندوق در شهر دماوند است؛ همچنین در دو شهر آبسرد و کیلان نیز با هماهنگی جمعیت هلال احمر و همکاری شهرداری مکان هایی به منظور جمع آوری کمک های مردمی برپا شده است.
فرماندار شهرستان دماوند: در صورتی که کمک های جمع آوری شده به صورت متفرقه و خودجوش به مناطق سیل زده ارسال نشود شاهد مشکلات عدم توزیع نخواهیم بود.
صفری با تاکید بر اینکه کمک های مردمی می بایست به صورت عدالتمندانه توزیع شود، گفت: یک دفترچه امدادی بین مردم سیل زده توزیع شده است که اقلام اهدایی در آن دفترچه ثبت خواهد شد.
وی بیان کرد: اقلامی که از طرف مردم و نهادهای مختلف به جمعیت هلال احمر شهرستان تحویل داده خواهد شد با نام همان محله یا نهاد ارسال می شود.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس