633 میلیارد تومان برای توسعه روستاهای ری هزینه شده است

633 میلیارد تومان برای توسعه روستاهای ری هزینه شده است


به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی مدیریت شهری و روستایی بخش کهریزک اظهار داشت: توجه به مناطق روستایی و پیرامونی شهرها بزرگ در جهت توسعه متوازن روستاها و افزایش سطح رفاهی از سیاست های دولت است.
وی با بیان اینکه توسعه روستاها موجب جلوگیری مهاجرت به شهرها و کاهش حاشیه نشینی می شود، عنوان کرد: بهبود فضای کسب و کار در روستاها موجب مهاجرت معکوس از شهرهای بزرگ به این مناطق می شود.
جمالی پور به تخصیص اعتبارات مناسب از محل ارزش افزوده و همچنین توجه ویژه دولت و مجلس در بودجه سال 98 نسبت به روستاها اشاره کرد و گفت: دهیاران باید از فرصت به وجود آمده از ظرفیت های کشاورزی، صنایع دستی، صنایع صنعتی کوچک و دانش بنیان در جهت اشتنغالزایی استفاده کنند.
وی در ادامه به مشکلات بخش کهریزک اشاره کرد و افزود: این شهر جنوبی پایتخت به دلیل انتقال روزانه هزاران تن زباله کلانشهر تهران و همچنین وجود بهشت زهرا(س) آنگونه که باید نتوانسته به توسعه دست یابد.
جمالی پور تاکید کرد: دفن زباله های شهر تهران در آراد کوه کهریزک علاوه بر انتشار بوی نامطبوع باعث آلودگی آب های زیر زمینی منطقه نیز شده است که باید مدیریت شهری تهران راه حل مناسبی در جهت حل این بحران انجام دهد.
کهریزک با جمعیت 58 هزار نفر از توابع شهرستان ری از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران ـ قم، از شرق به باقرشهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله 13 کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس