65 درصد سرقت های خرد توسط معتادان انجام می شود

65 درصد سرقت های خرد توسط معتادان انجام می شود


به گزارش ایرنا، سردار محسن حسن خانی روز پنجشنبه در جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: مهمترین هدف از تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت، برخورد قاطع با مجرمان به ویژه سارقان و ایجاد ناامنی روانی برای کسانی است که دست به سرقت اموال مردم می زنند.
وی افزود: سرقت اموال و مقابله با سارقین یکی از دغدغه های مهم مردم و مسئولان است و پلیس تلاش دارد تا با اجرای برنامه های ویژه، از وقوع انواع سرقت پیشگیری نماید تا مردم بیش از گذشته احساس امنیت کنند.
وی اظهار داشت: مبارزه با سرقت یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب نیز می باشد که ایشان در دیدار با فرماندهان ناجا بر این امر تأکید داشتند از این رو، تلاش می شود تا با عزمی همگانی با این پدیده مقابله جدی شود.
سردار حسن خانی تصریح کرد: مسئولان انتظامی برای مقابله با سرقت لازم است تا اشراف اطلاعاتی خود را بالا برده و به دنبال کشف علمی سرقت باشند، امروز بانک های اطلاعاتی که در دسترس پلیس قرار دارد از نظر کیفی و کمی قابل مقایسه با گذشته نیست از این رو پلیس برای یافتن مجرمان و کشف جرایم باید به صورت علمی از این اطلاعات استفاده کند.
رئیس پلیس آگاهی ناجا افزود: برای دست یابی به موفقیت در امر مبارزه با سرقت لازم است که علاوه بر ناجا، سایر سازمان ها نیز پای کار آمده و سهم خود را در این امر اجرا کنند.
وی گفت: بخش اعظمی از سرقت های صورت گرفته مربوط به سرقت وسایل داخل و قطعات خودرو است از این رو لازم است تا خودرو سازان نسبت به ارتقاء سطح امنیت خودروها اقدام کنند.
سردار حسن خانی تأکید کرد: کشف اموال مسروقه زمانی می تواند اثر گذار باشد که اموال مکشوفه به مردم و مالباختگان بازگردانده شود که این مهم جزو اولویت های فرماندهی نیروی انتظامی نیز می باشد.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس