7 نفر در اثر گاز گرفتگی در دماوند جان خود را از دست دادند

7 نفر در اثر گاز گرفتگی در دماوند جان خود را از دست دادند


به گزارش ایرنا، عبد الرحمان رزمگه روز جمعه در گفتگو با ایرنا با بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته علت فوت این افراد مسمومیت بر اثر گاز دی اکسید کربن بود، افزود: در اثر این اتفاق 4 زن و 3 مرد که بومی نبودند جان خود را از دست دادند.
وی با بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته حدود 5 ساعت از زمان فوت آنان گذشته بود ادامه داد: در پی تماس ساعت 11:38 با مرکز اورژانس در خصوص فوت 7 نفر در ویلایی در روستای سربندان از توابع بخش مرکزی شهرستان دماوند که نزدیک به پایگاه اورژانس سربندان بود؛ عوامل امدادی اورژانس سربندان سریعا به محل حادثه اعزام شدند.
این مقام مسئول با بیان اینکه به دفعات شاهد رخ دادن این موضوع هستیم، تاکید کرد: وسیله گرمایشی که این افراد مورد استفاده قرار داده بودند به هیچ وجه استاندارد نبوده و آن را مورد بررسی نیز قرار نداده بودند و مردم می بایست در استفاده از وسایل گرمایشی مراقبت کنند و نکات لازم را مد نظر قرار دهند.
فرماندار شهرستان دماوند نیز در پی این خبر با ابراز تأسف از وقوع این حادثه اظهار کرد: متاسفانه در این حادثه هفت نفر جان خود را از دست دادند که این اتفاق به دلیل عدم آموزش و دقت کافی مردم از استفاده از وسایل گرمایشی بوده است.
مجید صفری ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار، افزود: مردم باید آگاه باشند و در فصل سرما از وسایل گرمایشی استاندارد استفاده کنند تا شاهد اینگونه حوادث نباشیم.
مسمومیت با مونواکسید کربن یا گازگرفتگی مسمومیتی است که به خاطر تنفس گاز خطرناک کربن مونوکسید ایجاد می‌شود.
این مسمومیت که به وسیلهٔ انواع وسایل گازسوز از جمله بخاری، آبگرمکن، پیک نیک و حتی زغال ایجاد می‌شود اغلب در زمستان دیده می‌شود.
مسمومیت با مونوکسید کربن (CO2) می‌تواند باعث سردرد، گیجی و باریک بینی (که در آن همه چیز را در اطراف به مانند تونل می‌بینید) و نیز لب‌ها و ناخن‌های قرمز و در نهایت باعث مرگ شود.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس