80 نفر از خدام موکب امام رضا(ع) در خوزستان خدمت رسانی کردند

80 نفر از خدام موکب امام رضا(ع) در خوزستان خدمت رسانی کردند


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، مجتبی سالک رازی با بیان اینکه ماموریت توزیع اقلام و هدایای جمع آوری شده توسط مناطق و سازمان های شهرداری تهران، در چهار شهر بستان، سوسنگرد، ابوحمیظه و کوت سید نعیم به سازمان بسیج شهرداری تهران سپرده شده افزود: در گام نخست با نصب بنرهایی در سطح شهر تهران برای جمع آوری کمک های مردمی اقدام شد ضمن اینکه بسیجیان شهرداری تهران نیز با پرداخت حداقل 10هزار تومان به مردم سیل زده کمک کردند.
سالک اضافه کرد: همچنین با شناسایی خیرین شهر تهران و کمک آنها توانستیم اقلام خوراکی، بهداشتی و پوشاک را تامین کنیم.
وی با اشاره به اینکه در دشت آزادگان تقریبا 20 روستا زیر آب رفته بود خاطرنشان کرد: در همین راستا ایستگاه صلواتی و آشپزخانه موکب علی بن موسی الرضا (ع) در شهر سوسنگرد راه اندازی و زمینه پخت هزار پرس غذا فراهم شد که با توجه به حضور بسیاری از موکب ها در شهر سوسنگرد، حجم غذا را کاهش یافت.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران ادامه داد: علاوه بر آن در راستای کمک رسانی سبدهای خوراکی اعم از پوشک، برنج، روغن، رب، شیر، بیسکویت، مواد بهداشتی و میوه برای مردم روستاهای آسیب دیده تهیه شد.
وی افزود: پس از آنکه بیش از 4 کیلومتر از جاده سوسنگرد به بستان زیر آب رفت، بسیج شهرداری تهران تجهیزات خود را از شهر سوسنگرد به شهر بستان انتقال داد تا در صورت بروز سیل زدگی در این شهر خدمات رسانی به نحو مطلوب انجام شود.
سالک یادآور شد: با توجه به شرایط بوجود آمده و با دستور شهردار تهران، سازمان بسیج شهرداری مسئول توزیع وسایل و امکانات به مردم شد که با تشکیل جلسات مستمر توانستیم در چهار قالب به شهرهای سوسنگرد، بستان، کوت سید نعیم و ابوحمیظه خدمت رسانی کنیم.
وی ایجاد سیل بند و بستن مسیر ورود آب به داخل شهرها و روستاها، رساندن غذای گرم به روستاهای محاصره شده در آب و آسیب دیده، توزیع سبدهای کالایی و بهداشتی به خانواده ها و هماهنگی با شرکت شهر سالم برای اعزام پرستار و پزشک به مناطق مورد نیاز را از جمله اقدامات بسیج شهرداری تهران ذکر کرد.

تهرام/9353//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس