95 طرح صنعتی استان تهران برای تسهیلات به بانک معرفی شد

95 طرح صنعتی استان تهران برای تسهیلات به بانک معرفی شد


به گزارش ایرنا، سید محمد مسیح علی حبیبی ورز دوشنبه در جریان بازدید از شهرک صنعتی شمس آباد ری اظهار داشت: امسال در حدود 127 طرح صنعتی و تولیدی متقاضی در سامانه رونق تولید ثبت نام کردند که از این تعداد 95 طرح مستندات و مدارکشان کامل و به بانک ها ارسال شده است.
به گفته وی، رقم تسهیلات اعطایی به این واحدها در مجموع 80 میلیارد و 773 میلیون ریال است که شامل تمامی بخش های صنایع مختلف اعم از خودرو، داروسازی و صنایع غذایی و کشاورزی است.
معاون امور صنایع سازمان صمت استان تهران تصریح کرد: متقاضیان می توانند درخواست خود را در سایت بهین یاب به آدرس www.Behinyab.ir ثبت و سپس با مراجعه به بخش اطلاعیه های سایت سازمان نسبت به تکمیل و ارسال پرسش نامه های تکمیلی اقدام کنند.
وی افزود: در 9 ماه گذشته 20 جلسه ستاد تسهیل در راستای رفع موانع و مشکلات صاحبان صنایع برگزار شد و مصوبات این ستاد اجرایی و به مشکلات صنعتگران در این جلسات رسیدگی شد.
وی تامین نقدینگی و تبادل مبادله ارز را از مشکلات عمده تولیدکنندگان بیان کرد و گفت: در صورت رفع این معضلات بخش عمده مشکلات برطرف خواهد شد.
حبیبی با بیان اینکه تاثیر تحریم ها بر واحدهای صنعتی متفاوت است، گفت: با این وجود صاحبان صنایع تلاش خواهند کرد همچون سالهای گذشته تولید را رونق دهند.
وی با اشاره به اینکه تهران هشت دهم درصد مساحت و قریب به 16 درصد جمعیت کشور را داراست، یادآور شد: نقش واحد های صنعتی دراشتغالزایی و تولید بسیار مهم وغیر قابل انکار است.
حبیبی افزود: اگرچه به ممنوعیت استقرار واحدهای صنعتی در تهران ایراداتی وارد است اما امروزه استان تهران به سمت توسعه شرکت‌های دانش بنیان درحال حرکت است.
به گزارش ایرنا، استان تهران 20 شهرک صنعتی در حدود 19 هزار واحد صنعتی فعال دارد که برای 500 هزار نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد کرده است.
6003/1970

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس